הנדסאי חשוד בזיוף אישורי מהנדסים; עשרות מבנים נבדקים מחשש לסכנה לציבור

המשטרה עצרה את ההנדסאי ופתחה בבדיקה של 64 יחידות דיור במועצה האזורית מטה יהודה. ל"הארץ" נודע כי החשוד מועסק בעיריית ירושלים

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

המשטרה עצרה היום (שני) הנדסאי בחשד שזייף חתימות של מהנדסים על תוכניותיו והשיג כך אישורי בנייה עבור 64 יחידות דיור במועצה האזורית מטה יהודה. זיוף החתימות מעלה חשש שהמבנים מהווים סכנה ליושביהם. ל"הארץ" נודע כי העצור מועסק על ידי עיריית ירושלים.

בחקירה נמצאו 32 היתרי בנייה עבור 64 יחידות דיור שלפי החשד אושרו בדרך לא חוקית, וששוויין מוערך במאות מיליוני שקלים. בחקירה התברר שהחשוד פעל בשיטה דומה בעשרות מקרים נוספים, והגיש בקשות להיתרי בנייה במועצות סביב ירושלים, כשחתימות המהנדסים - המהוות חלק משמעותי בתהליך אישור המבנים - מזויפות. בפועל, אותם מהנדסים מעולם לא היו בקשר עם ההנדסאי או חתמו על תוכניותיו. בעקבות זאת, פתחה המשטרה בבדיקות כדי לבחון אם המבנים מהווים סכנה למתגוררים בהם ולציבור. ייתכן שחלקם אף יפונו או יעמדו בפני צווי הריסה.

חקירה סמויה נגד ההנדסאי, תושב עין נקובא בשנות ה-30 לחייו, נפתחה בתקופה האחרונה ונוהלה על ידי חוקרי ההונאה של משטרת ירושלים. ההנדסאי נחקר בחשד לזיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד והפרת אמונים של עובד ציבור. טרם החליטו במשטרה אם לבקש מבית המשפט להורות על הארכת מעצרו.

במשטרה ציינו כי עבירות של זיוף ומרמה הנוגעת לאישור מבנים טומנת בחובה סכנה מיידית וממשית למתגוררים, המשתמשים במבנים ולציבור הכללי. "כנגד עבריינים אלו הפועלים בעורמה ומסכנים את שלום הציבור נפעל על מנת להפסיק את פעילותם ולהגיע לחקר האמת בכל הכלים ולהביאם לדין בגין מעשיהם", נמסר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ