הצעת המגשר: שרה נתניהו תודה ותורשע בהפרת אמונים - ולא יתנהל נגדה משפט

הפרקליטות דחתה את הצעותיו הקודמות של השופט מרדכי כדורי, ודרשה כי רעיית רה"מ תורשע במרמה בפרשת המעונות. סנגורה של נתניהו התנגד להסדר הכולל הרשעה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה ובנימין נתניהו במעון ראש הממשלה בירושלים, בשנה שעברה
רויטל חובל
רויטל חובל

המגשר בפרשת מעונות ראש הממשלה הציע היום (שני) כי שרה נתניהו תודה ותורשע בהפרת אמונים, אך לא במרמה - ואז ייסגר התיק נגדה מבלי שיתנהל משפט. זאת, לאחר שהפרקליטות דחתה את הצעותיו הקודמות של המגשר, ודרשה כי נתניהו תודה ותורשע בעבירה פלילית הכוללת מרמה בכל הסדר עמה. סנגורה של רעיית ראש הממשלה, יוסי כהן, התנגד עד כה להסדר שיכלול הרשעה. השופט מרדכי כדורי שב והפציר בצדדים להתפשר, ואמר כי מוטב להימנע ממשפט בפרשה. על הפרקליטות להשיב להצעת הגישור בתוך שבועיים. 

נציגי הפרקליטות, שנפגשו עם השופט כדורי בבית משפט השלום בירושלים, דחו שלוש הצעות שהעלה. לפי אחת מהן, התיק נגד נתניהו ייסגר לאחר שתשיב לקופת המדינה חצי מיליון שקלים. לפי הצעה שנייה, היא תשיב 200 אלף שקלים ותודה בעבירה קלה יותר מזו המיוחסת לה - קבלת דבר בתחבולה - אך לא תורשע. לפי ההצעה הנוספת, נתניהו תודה ותורשע בקשירת קשר להשגת מטרה כשרה באמצעים פסולים. המגשר הציע הסדר הכולל הודאה ואי-הרשעה גם בעניינו של הסמנכ"ל לשעבר במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, וגם במקרה זה דחתה הפרקליטות את ההצעה.

בשנה שעברה הוגש נגד שרה נתניהו כתב אישום על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום, היא הזמינה למעון ראש הממשלה ארוחות בעלות של מאות אלפי שקלים מכספי ציבור. כתב האישום נגד סיידוף מייחס לו אותן עבירות וכן עבירות זיוף בידי עובד ציבור, שנועדו לאפשר למשפחת נתניהו לגלגל הוצאות פרטיות על קופת המדינה. לפי כתב האישום, סיידוף ביצע את עבירות הזיוף בהוראתה של שרה נתניהו.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מעדיף להימנע ממשפט בפרשת המעונות. לפני שהוגש כתב האישום נגד נתניהו הציע היועץ הסדר מותנה, שבמסגרתו ייסגר התיק נגד נתניהו לאחר שתודה בעבירות המיוחסות לה, תתחייב שלא לחזור עליהן ותשיב חלק מהכסף שקיבלה לפי החשד במרמה לקופת המדינה. נשיא בית משפט השלום בירושלים אביטל חן, שאמור לדון בתיק, סבור גם הוא כי מוטב שלא יתנהל משפט, והאיץ בצדדים לפנות לגישור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ