בג"ץ דחה את העתירה שביקשה למנוע ממנדלבליט לפרסם החלטה בתיקי נתניהו לפני הבחירות

השופטים דחו על הסף את העתירה בטענה כי עו"ד יוסי פוקס, שהגיש אותה, "מתעבר על ריב לא לו ואינו הגורם המתאים להגשתה". פוקס, פעיל בליכוד בעברו, הגדיר עצמו "עותר ציבורי"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנדלבליט באוניברסיטת בר אילן, בנובמבר
רויטל חובל
רויטל חובל

בג"ץ דחה היום (שני) את העתירה המבקשת לדחות את פרסום החלטותיו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעניין תיקי נתניהו לאחרי הבחירות. העתירה, שהגיש עו"ד יוסי פוקס, נדחתה על הסף.

השופטים ג'ורג' קרא, נעם סולברג ויצחק עמית ציטטו בהחלטתם את הקביעה שלפיה אם ישנו אדם שנפגע ישירות מהחלטה, הוא הגורם שיכול לפנות לבית המשפט, ולא גורם אחר. "העותר מתעבר על ריב לא לו ואינו הגורם המתאים להגשת העתירה", כתב השופט קרא.

בפנייתו טען פוקס שהחלטת היועמ"ש לפרסם כתב אישום בכפוף לשימוע לפני הבחירות מהווה התערבות בבחירות, פוגעת בזכות לשוויון ותביא להצגה של מידע חלקי לציבור. פוקס, שהיה בעבר פעיל בליכוד, הגדיר עצמו בעתירה שהגיש אתמול עותר ציבורי.

פרקליטי ראש הממשלה שוקלים לעתור בעצמם נגד כוונת היועמ"ש, בעקבות הודעת מנדלבליט כי אין מניעה לפרסם את הכרעתו לפני הבחירות וכי לא מדובר בהשפעה על הליך הבחירות. בשנה שעברה הגיש פוקס עתירה נגד פרסום המלצות המשטרה נגד נתניהו, שנדחתה על הסף אך הביאה לעיכוב מסוים בפרסום ההמלצות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ