חודש אחרי הרצח הכפול בירושלים, הורה בית המשפט לשחרר את החשוד היחיד

דירתם של יהודה ותמר כדורי בשכונת ארמון הנציב עדיין מוגדרת זירה סגורה של המשטרה, והחקירה נקלעה למבוי סתום. בית המשפט התיר לפרסם את דבר מעצרו של החשוד היחיד והורה לשחררו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה לבניין שבו התגוררו בני הזוג, בחודש שעבר

כחודש לאחר הרצח הכפול בשכונת ארמון הנציב בירושלים, שבו נדקרו למוות יהודה ותמר כדורי, המשטרה נותרה ללא קצה חוט בניסיון לאתר חשוד במעשה. בית משפט השלום בירושלים הורה היום (חמישי) לשחרר את החשוד היחיד ברצח. הוא נעצר יממה לאחר המעשה, והיום התיר השופט דוד שאול גבאי ריכטר לפרסם את דבר מעצרו ושחרורו. מעצרו של החשוד הוארך שלוש פעמים והדיונים בעניינו התנהלו בדלתיים סגורות. צו איסור הפרסום נותר על יתר פרטי החקירה. המשטרה הגישה ערר על דבר שחרורו לבית המשפט המחוזי, אך הוא דחה את בקשתה.

עורך דינו של העצור, חלדון נג'ם, אמר ל"הארץ" כי נראה שהמשטרה לא חשבה שהוא הרוצח מלכתחילה. "אמנם החשד היה בעבירת רצח, אך מתוכן החקירות והדיונים מובן שהמשטרה חשדה שהלקוח שלי רק מסתיר מידע שקשור לפרשה, או שהוא חושד במישהו אחר. אבל היה ברור שהוא לא הרוצח. אני לצערי משוכנע שהרוצח עדיין מסתובב חופשי", אמר.

על כך שהחשוד היה עצור במשך שלושה שבועות, אמר נג'ם: "הוא הוחזק כבן ערובה על ידי המשטרה מאחר שברוב הדיונים שהיו, לא היה חיזוק למעורבותו בעניין הרצח. נראה שהמשטרה המתינה לתוצאות מסוימות של פעולות טכניות והחזיקה אותו לשם כך במעצר. היה על בית המשפט לשחרר אותו עוד קודם לכן". לדבריו, "המשך מעצרו היה במטרה להרגיע את הציבור".

פרשת הרצח בשלב זה נמצאת במבוי סתום. באורח חריג, הזירה עדיין סגורה ובני המשפחה אינם יכולים להיכנס לבית ההורים. "מדובר באחד התיקים הקשים ביותר לפענוח שהיו בירושלים בשנים האחרונות", אומר קצין בכיר במשטרה. זירת הרצח תוארה על ידי גורמים המעורים בחקירה כקשה במיוחד. גורם בכיר המעורה בחקירה סיפר כי הזירה מלמדת על אכזריות רבה במעשה הרצח, וכי גם פעולות טכנולוגיות שבוצעו בזירה לא הצליחו להניב כיוון חקירה.

זירת הרצח בירושלים, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

תחילה סברו במשטרה כי הרקע למעשה הוא פלילי, אולם ככל שעבר הזמן ולא נמצא כיוון חקירה מוביל, עורבו בחקירה גם חוקרים של שירות הביטחון הכללי בניסיון לבדוק גם את האפשרות כי המניע למעשה הוא לאומני. עם זאת, בשלב זה התיק עדיין מובל על ידי חוקרי ימ"ר ירושלים כשהחשד לרצח מוסיף להיות פלילי. הן במשטרה והן בשב"כ שללו קשר בין הרצח לבין דקירת הנערה ימים אחדים קודם לכן באותו הרחוב.

המשטרה הוציאה לפועל גם פעולות חקירה נגד ילדיהם של בני הזוג, מאחר שהחשד לרצח על רקע כספי או סכסוך בתוך המשפחה לא נפסל. בני המשפחה לא נחקרו כחשודים, ובמשפחה דחו בתוקף את הדברים. פרקליט המשפחה, עו"ד איתמר בן גביר, אמר: "בני המשפחה שיתפו פעולה באופן מלא עם המשטרה, כל בקשה נענתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ