מתחזקת ההערכה כי מח"ש תסגור את התיק בעניין השוטר שירה למוות ביהודה ביאדגה

לפי מקור במערכת אכיפת החוק, לא נמצאו ראיות לעבירה פלילית מצד השוטר, שירה בצעיר הלוקה בנפשו לאחר שרץ לעברו עם סכין. בני משפחתו של ביאדגה זועמים על כך שהשוטר כלל לא נחקר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני משפחתו של ביאדגה, בחודש שעבר בבת ים. הטיחו בראש אגף החקירות במח"ש כי השוטר כלל לא נחקר

מקור במערכת אכיפת החוק מעריך כי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) תסגור את תיק החקירה בעניין שוטר הסיור שירה למוות ביהודה ביאדגה. זאת, מאחר שעד כה לא נמצאו ראיות המצביעות על עבירה פלילית מצד השוטר. בימים הקרובים צפויות להסתיים פעולות החקירה בתיק, וזאת מבלי שהשוטר נחקר.

תמונת ההרוג בבת ים יהודה ביאדגהצילום: ללא קרדיט

היום נערכה פגישה בין בני משפחתו של ביאדגה, ובהם אביו ושניים מדודיו, וראש אגף החקירות במח"ש, איברהים סלמאן. בפגישה אמר להם סלמאן כי פעולות החקירה בתיק צפויות להסתיים עד יום ראשון, אולם לא מסר להם פרטים נוספים על החקירה או על קבלת החלטה סופית בתיק.

סלמאן אמר למשפחה כי התיק צפוי לעבור לפרקליטות מח"ש לקבלת החלטה. בשלב זה, במח"ש הסתפקו בדו"ח הפעולה שמילא השוטר, לצד גביית עדויות מעדי ראייה ובפעולות חקירה נוספות. ככל שהפרקליטה המלווה את התיק לא תדרוש השלמות חקירה נוספות, התיק צפוי להיסגר. בין השאר נגבתה עדותו של ר', תושב מרכז הארץ בן 50 שהיה עד לירי וטען כי פעולת השוטר היתה מחויבת המציאות. זאת, מאחר שביאדגה "הסתער" לדבריו לעבר השוטר כשהוא חמוש בסכין, ולו היה השוטר מתמהמה בירי, הוא היה נפגע.

בחודש שעבר אמר בכיר המעורה בפרטי החקירה כי בני משפחתו של ביאדגה הזהירו את המשטרה בטלפון כי הוא מעורער בנפשו ולא נטל את תרופותיו. גיסו של ביאדגה התקשר פעמיים למוקד 100, וביקש מהשוטרים להגיע למקום. "הוא רוצה להרוג את ההורים שלו, הוא לקח סכין מטבח, רוצה להרוג את אמא שלו", אמר הגיס בשיחה, לפי הבכיר. בני משפחתו של ביאדגה סיפרו כי בשנים האחרונות הוא גר בבית הוריו, לא עבד, נטל כדורים בשל מצבו הנפשי ואף אושפז בשל כך בבית החולים וולפסון שבחולון. ביאדגה היה מוכר לשירותי הרווחה כלוקה בנפשו על רקע שירותו הצבאי, וקיבל טיפול על בסיס קבוע.

בעת הפגישה עם סלמאן מתחו בני משפחתו של ביאדגה ביקורת חריפה על מח"ש, ושאלו את אנשי המחלקה מדוע לא נחקר השוטר היורה. בין השאר שאלו מדוע היה צורך בירי לעבר מרכז גופו של ביאדגה והאם היה צורך בירי שני. בסיום הפגישה אמר עורך דינה של המשפחה, צחי לסרי: "למח"ש הועברו חומרים המעידים באופן חד-משמעי כי השוטר פעל שלא על פי נוהל הפתיחה באש, החל בהיעדר נקיטת סדר הפעולות, דרך הירי וכלה באי-הגשת טיפול רפואי. הממצאים בזירה, כמו גם הראיות הקיימות, מלמדים כי נפלו כשלים בכל הדרגים. המשפחה מקווה כי מח"ש תדע להוציא את האמת לאור בהקדם, ללא משוא פנים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ