הנרצחת בירושלים: אורי אנסבכר, בת 19 מתקוע; כוחות הביטחון מחפשים אחר החשוד

לפי מקור במשטרה, רצח אנסבכר סמוך לעין יעל הוא "אחד המקרים הקשים בשנים האחרונות". החקירה מתמקדת בפעולות של המעבדה לזיהוי פלילי. הוריה: "היא היתה נשמה קדושה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הרצח, הבוקר

הצעירה שנרצחה אתמול (חמישי) בירושלים היא אורי אנסבכר, בת 19 מתקוע. כוחות הביטחון והמשטרה מחפשים אחר החשוד ברצח אנסבכר, שגופתה נמצאה סמוך לעין יעל. 

אנסבכר. הוריה אמרו שהיתה "בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב"

החקירה מתמקדת כעת בפעולות של המעבדה לזיהוי פלילי. מקור במשטרה אמר ל"הארץ" כי זהו "אחד המקרים הקשים בשנים האחרונות". אתמול עוכבו לחקירה ארבעה בני אדם שהיו סמוך למקום מציאת הגופה, אך הם שוחררו ללא כל חשד. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לרצח בצהריים ומסר: "אנחנו נמצא את האחראים לרצח ונמצה עמם את הדין".

הגופה נמצאה בשעות הערב, בתום חיפושים שהחלו בשעות הצהריים, עם סימני דקירה רבים בחזה וללא בגדים באזור מיוער ליד עין יעל בדרום-מערב ירושלים, סמוך לגן החיות התנ"כי. במסגרת החקירה נבדקו מצלמות אבטחה באזור ומבוצעות פעולות מודיעיניות.

הלוויתה של אנסבכר בתקוע, היוםצילום: אילן אסייג
הלוויתה של אנסבכר בתקוע, היוםצילום: אילן אסייג

הלוויתה של אנסבכר, בת שירות לאומי במתחם עין יעל, התקיימה היום בצהריים בתקוע. אמה, נעאה, ספדה לה. "אורי אהובה את ילדה של מלים. בעיקר שירים. מלים שנותנות ביטוי למי שאת ומה שהיית. עכשיו לא נשארו מלים. באמת. רק תודה. רק להגיד לך תודה. תודה. תודה על החיבוקים החמים שלך, ארוכים, חזקים. לפעמים הצמדת נשיקה על הלחי. הם נתנו לי הרבה כוח. תודה על אינסוף רגעים. שיחות על כוס קפה. שיתוף והקשבה. תודה על האומנות שלך שיודעת להגיד משהו מצחיק או טיפשי. מהשנינות, החדות, ההומור, הפשטות, התמימות".

"רצינו לעשות טיול חוף לחוף בפסח. זה כבר לא יקרה", ספדה לה אחת מחברותיה. "בשנה שעברה אמרת לי שאת לא מאמינה שעוד מעט השנה נגמרת ושבסופה תהיי בת 20. עכשיו את הלכת לנו. למדתי ממך איך לרקוד ואיך לשמוח. היית כולך אור וניגון וריקוד. עשית רק טוב. אני אנסה לחיות בשבילך. סליחה שלפעמים לא אמרתי לך את זה. להתראות".

הוריה, נעאה וגדי, מסרו הבוקר כי בתם "היתה נשמה קדושה מבקשת משמעות, בעלת נפש רגישה לכל אדם ויצור, ורצון אינסופי לתיקון העולם בטוב". מורה שלימדה אותה בעבר מסרה דרך דוברות ההתנחלות כי היא "היתה בחורה חכמה וכנה, בעלת פתיחות מחשבתית, מקורית ויצירתית. היא היתה אהובה מאוד על הסביבה והיתה בה רגישות לזולת".

תגיות קשורות: