אחיו של החשוד ברצח אורי אנסבכר: הופתענו מהמעצר, הוא לא היה פעיל פוליטי

"אף אחד לא הרגיש כלום ולא היה שום חשד", אמר עיסא ארפאעיה. הפלגים הפלסטיניים לא פרסמו תגובה רשמית או הודעות תמיכה ברצח

ג'קי חורי - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנסבכר. חמאס לא פרסם כל תגובה לרצח
ג'קי חורי - צרובה

עיסא ארפאעיה, אחיו של ערפאת ארפאעיה החשוד ברצח אורי אנסבכר, אמר בשיחה עם "הארץ" כי בני המשפחה הופתעו מהמעצר. לדבריו, אחיו לא היה מעורב כלל בפעילות פוליטית ולא פעל במסגרת אחד הארגונים או הפלגים הפלסטיניים. "הוא עבד בעבודות מזדמנות בבניין באזור חברון ובאזור רמאללה", סיפר האח, "ההורים יצאו למכה, ואף אחד לא הרגיש כלום ולא היה שום חשד".

אחיו של החשוד ציין כי אתמול (שישי) כוחות צבא ערכו חיפוש בבית המשפחה. "שאלנו מה קרה ולא קיבלנו תשובה, אמרו לנו 'תשמעו בחדשות'. אנחנו לא מאמינים לטענות על הרצח ועל התקיפה המינית". ארפאעיה ציין עוד כי המשפחה לא יודעת איפה אחיו מוחזק ואם הם יכולים לשכור עבורו עורך דין. לדבריו, הם ממתינים לקבל מידע כלשהו.

הזירה בה נמצאה אנסבכר, אתמולצילום: Mahmoud Illean/אי־פי

הפלגים הפלסטיניים לרבות חמאס והג'יהאד האסלאמי לא פרסמו, בניגוד למנהגם, תגובה רשמית או הודעות תמיכה ברצח. לפי שב"כ, ארפאעיה בן ה-29 "יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף ורצח אותה". לפי הודעה שפרסם הארגון היום, המניע לרצח עדיין לא נקבע. לדברי גורמים המעורים בחקירה, ארפאעיה קשר את עצמו לרצח.

ארפאעיה שהה פעמיים בכלא הישראלי, בגין אחזקת סכין באזור מערת המכפלה ב-2009, ובגין אחזקת סכין ושהייה בלתי חוקית בישראל ב-2017. לדברי גורם ביטחוני, הוא ומשפחתו מזוהים עם חמאס. ארפאעיה נעצר בסוף השבוע באזור ברמאללה בו עבד בעבר בבנייה, בעקבות ממצאי דנ"א שנמצאו בזירה ומידע מודיעיני שהגיע על מיקומו. הסכין שבה על פי החשד השתמש ארפאעיה ברצח אותרה במהלך המעצר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: