בר פלג
בר פלג
התעללות בקשיש בבית חולים בשפלה
התעללות בקשיש בבית חולים בשפלהצילום: דוברות המשטרה
בר פלג
בר פלג

חמישה עובדים בבית חולים סיעודי-גריאטרי בשפלה נעצרו הבוקר (שני) בחשד כי התעללו בקשישים במוסד. החמישה, אח מוסמך וארבעה מטפלים סיעודיים, נעצרו בעקבות פעילותו של סוכן משטרתי סמוי במוסד והם חשודים בעבירות של התעללות ותקיפת חסר ישע.

הסוכן עבד בצוות הלוגיסטי של המוסד במשך כמה שבועות. בזמן שהותו במקום, הסוכן תיעד כמה מקרים של התעללות מצד החשודים, תושבי לוד, ראשון לציון ורמלה בשנות ה-30-50 לחייהם.

אלימות נגד קשישים בבית חולים סיעודי בשפלה

באחד מהם, תועד האח המוסמך כשהוא מכה באגרופו ברגליו של חולה סיעודי בן 85, בזמן שזה מקבל טיפול בעירוי. האח המשיך להכותו גם תוך כדי סגירת חיתול חד-פעמי, ואף הזיז בכוח את ראשו של הקשיש. בהמשך, הקשיש הוכה על ידי האח גם באמצעות אגרופים לכתף ובהסטת ידיו מפניו בכוח.

בית חולים סיעודי, ארכיון
בית חולים סיעודי, ארכיוןצילום: ירון קמינסקי

במקרה אחר, שהתרחש כמה ימים אחר כך, האח נצפה כשהוא ניגש למיטת אותו קשיש. האח הניח על ראשו ופניו של הקשיש שמיכה, ולחץ עליה. בהמשך הוא הכה אותו באזור הכתף והגרון, ואף הניח את השמיכה פעם נוספת על ראשו של הקשיש – ואף נשען עליו עם ידו במשך כמה שניות. האח נצפה במועד אחר כשהוא מכניס אצבעות לפיו של הקשיש, מכסה את ראשו בשמיכה פעם נוספת ולוחץ עליה. במקרים נוספים, תועדו מטפל סיעודי ניגש לקשיש בן 81 ומכה אותו באגרוף, ומטפל אחר ניגש לאותו קשיש וסטר לו על לחיו בחוזקה.

בחקירת החשודים התגלה עוד כי אנשי הצוות נוהגים להשתמש בחדרי המטופלים כמלתחה, משתמשים במקלחת, ובמקרה אחד אף קיימו יחסי מין בחדרי האשפוז.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ