הפסיכיאטר שבדק את החשודה ברצח בנה באילת קבע כי היא לא כשירה לעמוד לדין

לפי מקור המעורה בחקירה, הבדיקה העלתה כי האם אינה אחראית למעשיה. הפרקליטות תוכל לערער על הקביעה, או לדרוש צו אשפוז ל-25 שנה. גופת הילד טרם נקברה, כיוון שלא נמצא לו אפוטרופוס

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת התקרית באילת, השבוע
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

האם החשודה ברצח בנה בן הארבע באילת בשבוע שעבר נמצאה כמי שאינה כשירה לעמוד לדין ואינה אחראית למעשיה בעת ביצוע הרצח - כך לפי בדיקה פסיכיאטרית שנעשתה בימים האחרונים, לפי מקור המעורה בחקירה ששוחח עם "הארץ". כעת, הפרקליטות תצטרך להכריע אם להגיש כתב אישום נגד האם ולערער על ממצאי חוות הדעת, או לקבל את חוות הדעת ולדרוש צו-אשפוז לתקופה המרבית בחוק - עד 25 שנה.

האם נעצרה בשבוע שעבר לאחר שעל פי החשד הטביעה את בנה באמבטיה בביתם. בן זוגה, שאינו אביו הביולוגי של הילד צעק בזירה "הרגת את הילד". האם, שהגיעה לישראל מאוקראינה לפני עשרה חודשים נמצאת מאז השבוע שעבר באשפוז במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, במהלכו גורמים לבריאות הנפש בחנו את כשירותה לעמוד לדין ואת אחריותה למעשיה.

המכון לרפואה משפטית באבו כבירצילום: אסף עברון

אף שחלף שבוע מהמקרה, גופתו של הילד טרם הובאה לקבורה והיא נמצאת במכון לרפואה משפטית ביפו. ברשויות אכיפת החוק לא יודעים כיצד לנהוג בנושא, מכיוון שהאם היא האפוטרופוסית החוקית היחידה של הבן בישראל. במצב זה, לא ברור אם בעלה הישראלי, שאינו אביו הביולוגי של הילד, רשאי להחליט אם להביאו לקבורה ללא צו מבית משפט.

גורם המעורה בפרטים הוסיף כי נוצר קשר באוקראינה עם מי שנטען לגביו שהוא אביו הביולוגי של הילד, אולם אין בידיו מסמכים להוכיח זאת. ללא בדיקת אבהות, לא ברור אם יקבל לידיו ההחלטה היכן לקבור אותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ