חקירת הרצח הכפול בירושלים: קרובי משפחה של בני הזוג נחקרו באזהרה

פרטי הנחקרים והקשר שלהם ליהודה ותמר כדורי מצויים תחת צו איסור פרסום. לפני כשבוע שוחרר החשוד המרכזי במעשה לאחר ששהה במעצר למעלה משלושה שבועות

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הרצח בירושלים, בחודש שעבר
אהרן רבינוביץ

התפתחות בחקירת הרצח הכפול בירושלים: קרובי משפחה של בני הזוג שנמצאו מתים בדירתם נחקרו בימים האחרונים באזהרה. פרטיהם והקשר שלהם ליהודה ולתמר כדורי, שנדקרו למוות בחודש שעבר, מצויים תחת צו איסור פרסום. המשטרה צפוייה לבצע מעצרים בפרשה.

לפני כשבועיים ערכו שניים מילדיהם של בני הזוג כדורי מסיבת עיתונאים, לצד עורך דינם איתמר בן גביר. אחד הבנים אמר אז, "אני ואחיי עוברים התמודדות לא פשוטה. לצד האסון אנחנו מתמודדים עם אטימות מוחלטת מצד הרשויות".

זירת הרצח, בינוארצילום: אוליבייה פיטוסי

"בני המשפחה שיתפו פעולה עם החקירה באופן מלא, כל בקשה נענתה", אמר אז בן גביר. "אנחנו מעריכים את המשטרה אבל לא יכולים להתעלם מהאטימות. המשטרה נרדמת בשמירה ומחפשת במקומות הקלים. יש בחקירה כיוון לאומני, אבל השב"כ לא עושה את מה שהוא יודע לעשות. פתאום הם שומרים על פרופיל נמוך". עוד הוסיף, "אנחנו דורשים שהמשטרה תפסיק עם האטימות כלפי הילדים, שעברו טראומה קשה. העולם שלהם חרב עליהם". 

בני הזוג כדורי, שהיו בני 70, נמצאו בחודש שעבר בדירתם בשכונת ארמון הנציב בעיר עם סימני דקירה על גופם, לאחר כמה ימים שבהם ילדיהם לא הצליחו ליצור איתם קשר. שוטרים וכוחות הצלה שהגיעו לדירה מצאו אותה נעולה וללא סימני פריצה. החשד הראשוני היה כי מדובר ברצח והתאבדות, אולם כשפרטים נוספים התבהרו המשטרה קבעה כי בני הזוג נרצחו.

לפני כשבוע שוחרר החשוד המרכזי במעשה, לאחר ששהה במעצר למעלה משלושה שבועות. החשוד היה המנקה בבניין שבו התגוררו בני הזוג ושוחרר ממעצר לאחר שבית המשפט המחוזי קבע כי החשד נגדו נחלש וכי לא נמצאו ראיות התומכות בגרסת המשטרה. "מהרגע הראשון אמרתי להם שאין לי שום קשר לרצח, וגם לא הציגו בפני אף ראיה", אמר החשוד ימים לאחר השחרור. "בחקירות האחרונות אמרו לי שיש עדות של מישהי. אמרתי להם 'זה אומר שאני אשם?'. אמרו לי שאני חשוד ברצח, אתה מכיר מישהו ממזרח ירושלים שלא מחשידים אותו במשהו?".

לאחר השחרור אמר גורם במשטרה שישנו כיוון חקירה שמוביל עתה את החוקרים אולם התיק רחוק מפענוח. אחת הסיבות למעצרו היא עברו של אחיו, שהיה מעורב באירוע ביטחוני לפני יותר מעשור. עם זאת, גם הוא וגם סנגורו אומרים כי לאורך החקירה, העבר המשפחתי לא הוזכר כלל. "בהתחלה הביאו אותי ואמרו לי שזה רק בירור. אמרתי בסדר. אחר כך שאלו אותי אם אני רצחתי. שאלתי 'איזה רצח'. אמרו לי 'תגיד לנו אתה'", שיחזר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ