הותר לפרסום: בעל ואשה המקורבים לזוג שנרצח בירושלים חשודים במעורבות במעשה

הבעל, קרוב משפחה של הזוג, חשוד במעורבות ברצח ומעצרו הוארך בשמונה ימים. אשתו חשודה בקשירת קשר ושיבוש הליכי חקירה ומעצרה הוארך בשישה ימים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הרצח בירושלים, בחודש שעבר

בעל ואשה המקורבים לבני הזוג כדורי שנרצחו בחודש שעבר בירושלים חשודים במעורבות במעשה - כך התיר היום (רביעי) לפרסום בית המשפט המחוזי בעיר. הבעל הוא קרוב משפחה של בני הזוג, והוא חשוד במעורבות ברצח ומעצרו הוארך בשמונה ימים. אשתו חשודה בקשירת קשר ושיבוש הליכי חקירה ומעצרה הוארך בשישה ימים. המשטרה ביקשה לקיים את הדיון בדלתיים סגורות ולהטיל צו איסור פרסום מלא על החקירה, אך בית המשפט נענה לבקשת "הארץ", התיר את הדיונים בדלתיים פתוחות והסיר באופן חלקי את צו איסור הפרסום.

בני הזוג כדורי, שהיו בני 70, נמצאו בדירתם בשכונת ארמון הנציב בעיר עם סימני דקירה על גופם, לאחר כמה ימים שבהם ילדיהם לא הצליחו ליצור עמם קשר. שוטרים וצוותי הצלה שהגיעו לדירה מצאו אותה נעולה וללא סימני פריצה. החשד הראשוני היה כי מדובר ברצח והתאבדות, אולם כשפרטים נוספים התבהרו המשטרה קבעה כי בני הזוג נרצחו.

יהודה ותמר כדוריצילום: מרדכי אסרף

עורך הדין שי שלומי, המייצג את החשודים, אמר כי "במגבלות הקיימות במסגרת צו איסור הפרסום, אני יכול לומר שלטעמנו החשדות ברצח נמוכים מאוד. לטעמנו זה בלבול מוחלט ודברים יתבררו בהמשך. אני אומר באופן חד וחלק גם כעת - אנחנו נשקול בכובד ראש האם לערער על ההחלטה להמשיך ולעצור את שני החשודים ללא מניע, שום מניע, לבצע עבירה כל כך קשה. אנחנו שמים גם על השולחן את העובדה שחקירה בחשד כזה חמור צריכה באופן ודאי להביא מי שרצח לדין, אך ברור לגמרי שלא מדובר באנשים האלה וברור שאין להם שום מעורבות בעניין הזה".

עו"ד שלומי הוסיף: "אנחנו חושבים שהמשטרה נקלעה למבוי סתום ועוצרת בקלות. אנשים נעצרו בתיק הזה ושוחררו לאחר ימי חקירה ממושכים וארוכים. המשטרה התנגדה לשחרור ובית המשפט המחוזי בסופו של דבר הורה על שחרור. אני לא מתפלא אם המשטרה נתלית על עץ גבוה. אני חושב שבהמשך אנחנו נגלה שאין להם יד בדבר".

זירת הרצח בירושלים, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

לפני כשבוע שוחרר החשוד המרכזי במעשה, לאחר ששהה במעצר למעלה משלושה שבועות. החשוד, פלסטיני תושב מזרח ירושלים שניקה את הבניין שבו התגוררו בני הזוג, שוחרר ממעצר לאחר שבית המשפט המחוזי קבע כי החשד נגדו נחלש וכי לא נמצאו ראיות התומכות בגרסת המשטרה.

לפני כשבועיים ערכו שניים מילדיהם של בני הזוג כדורי מסיבת עיתונאים, לצד עורך דינם איתמר בן גביר, ובה האשימו את המשטרה ואת שב"כ באטימות. "יש בחקירה כיוון לאומני, אבל השב"כ לא עושה את מה שהוא יודע לעשות. פתאום הם שומרים על פרופיל נמוך", אמר בן גביר. "בני המשפחה שיתפו פעולה עם החקירה באופן מלא, כל בקשה נענתה. אנחנו מעריכים את המשטרה אבל לא יכולים להתעלם מהאטימות. המשטרה נרדמת בשמירה ומחפשת במקומות הקלים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ