מאסרו של חייל דובדבן שירה למוות בחברו ליחידה קוצר בחמישה חודשים

סמל נ' הורשע לאחר שהודה כי הרג את סמל-ראשון שחר סטרוג במהלך משחק בנשק. פרקליטתו של נ': "משקל מיוחד ניתן לרצונו של הלוחם להשלים את שירות החובה שלו בצה"ל, בתפקיד שבו יוכל לספר את סיפורו האישי"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מאסרו של חייל דובדבן שהורשע בהריגת חברו ליחידה במהלך משחק בנשק קוצר היום (שני) בכחמישה חודשים. ועדה לעיון בעונש של צה"ל, מקבילה צבאית לוועדה לשחרורים של שב"ס, קבעה כי עונשו של סמל נ' יקוצר משנה וחצי לשנה וחודש. 

סטרוג
סטרוגצילום: דובר צה"ל

נ' הורשע בשנה שעברה בהסדר טיעון, שבמסגרתו הודה כי ירה למוות בסמל-ראשון שחר סטרוג בזמן ששיחק בנשקו בחדר ביחידתם. הסדר הטיעון גובש לאחר הליך גישור, ולאחר שנשמעה עמדת משפחתו של סטרוג וניתן לה משקל משמעותי. בנוסף לעונש המאסר, נגזרו על נ' שנת מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי.

רס"ן עו"ד מירב הרשקוביץ יצחקי, המייצגת את הלוחם מטעם הסנגוריה הצבאית, מסרה: "הוועדה לעיון בעונש קיבלה את בקשתנו וקיצרה את עונשו של הלוחם כך, שבערב חג החירות הקרוב ישוחרר ממאסרו. הוועדה נתנה משקל מיוחד לרצונו של הלוחם להשלים את שירות החובה שלו בצה"ל בתפקיד שבו יוכל לספר את סיפורו האישי ללוחמים בבית הספר ללוחמה בטרור, ובכך לנסות ולמנוע את האסון הבא. הוועדה נתנה משקל גם למצבו הנפשי ולתרומתו כלוחם לביטחון המדינה". יצחקי הוסיפה כי "הלוחם מקווה שיתאפשר לו לפגוש בקרוב את משפחת המנוח ולהביע בפניה את כאבו העמוק על אובדן בנם".

במסגרת הפרשה, הורה הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט לבטל את מינוי מפקד יחידת דובדבן למפקד חטיבה ולהקפיא את קידומו למשך שנתיים. זאת, בעקבות המלצות וועדה שהוקמה בעקבות התקרית. איזנקוט נזף בחומרה במפקד הפלגה של נ' והדיח מהיחידה את מפקד הצוות וסמל הצוות של סטרוג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ