ליצמן נחקר בחשד לסיוע לעבריין מין בכלא בעזרת קשריו

על פי דיווח בחדשות 13, סגן שר הבריאות חשוד כי הפעיל לחץ על פסיכיאטר שעובד במשרדו כדי שיכלול את עבריין המין בקבוצת שיקום בבית הכלא. ליצמן, שחשוד גם בסיוע לנאשמת בעבירות מין: "הכפשה שקרית שלא היתה מעולם"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליצמן במטה הבחירות של יהדות התורה, אתמול
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן נחקר בחשד שסייע לעבריין מין באמצעות קשריו. לפי פרסום בחדשות 13, ליצמן וראש המטה שלו הפעילו לחץ על הפסיכיאטר ד"ר משה בריגר לכלול את הגבר, שריצה זה מכבר עשר שנות מאסר, בקבוצת שיקום לעברייני מין בכלא – הליך מחייב בעבור חופשות ושחרור מוקדם מבית הסוהר.

לפי הדיווח, ד"ר בריגר, עובד משרד הבריאות בתחום בריאות הנפש, העיד במשטרה בנושא. הוא לא כלל לבסוף את העבריין בקבוצה, אולם לפי הדיווח ליצמן חשוד ששוחח עמו אישית וביקש פירוט על כל עברייני המין שקדמו לעבריין ברשימת ההמתנה לקבוצת השיקום.

מטעמו של סגן הבריאות נמסר בתגובה: "מדובר בהכפשה שקרית שלא היתה מעולם. ליצמן לא נוהג להפעיל כל לחצים ומקפיד שלא להתערב לגורמי המקצוע. אין כל ספק שגם מקרה זה יתברר כעורבא פרח".

המשטרה חוקרת חשד שלפיו עוזריו של ליצמן פנו בשמו לפסיכיאטרים בכירים ואף איימו עליהם בניסיון למנוע את הסגרתה לאוסטרליה של מלכה לייפר, הנאשמת בעבירות מין בקטינות. בידי המשטרה מצויות עדויות של כמה פסיכיאטרים בנוגע ללחצים שהופעלו עליהם, עד כדי רמיזות ברורות בעניין העברתם מתפקידם אם לא ישתפו פעולה. 

השבוע

עונה 2, פרק 20

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ