רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להודיע מחר (חמישי) על החלטתו להגיש נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו שלושה כתבי אישום בכפוף לשימוע. בתיק 4000, שבו חשוד נתניהו כי רקם עסקת שוחד עם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', תמורת סיקור חיובי באתר וואלה, צפוי מנדלבליט להעמיד את נתניהו לדין בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. נתניהו מסר הערב כי "מגדל הקלפים הזה יקרוס בקרוב", וכי "ההאשמות על שוחד הן מגוחכות".

בתיק 1000, שבו חשוד נתניהו בקבלת טובות הנאה מאיש העסקים ארנון מילצ'ן, צפוי מנדלבליט להעמיד את נתניהו לדין בעבירה של מרמה והפרת אמונים. מסתמן כי גם בתיק 2000, שבו חשוד נתניהו כי רקם עסקת שוחד עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, יועמד ראש הממשלה לדין - אולם לא ברור עדיין באילו עבירות.

מנדלבליט, נובמבר 2018צילום: מגד גוזני

מטעמו של נתניהו נמסר כי "ראש הממשלה לא קיבל מאלוביץ' דבר ולא נתן לו דבר. הסיקור בוואלה היה שלילי והתגבר לקראת הבחירות". "כל ההחלטות בעניין בזק אושרו על ידי כל הרגולטורים האחראיים וראש הממשלה פעל ללא רבב, כפי שמשרד המשפטים קבע במסמך רשמי. להאשים בשוחד על שתיים וחצי כתבות באינטרנט זה צעד אבסורדי שאין לו תקדים בתולדות המשפט".

ההכרעה מכניסה את המערכת הפוליטית לכוננות. בליכוד חוששים כי יאבדו חמישה מנדטים לאחר הודעת היועמ"ש - לא בהכרח בשל ההחלטה כשלעצמה, אלא בגלל חוסר הוודאות הפוליטי שהיא תיצור בנוגע לעתידו הפוליטי של נתניהו. במפלגתו של ראש הממשלה מתכוננים ליום הזה כבר זמן רב, ונערכו מראש עם שורה ארוכה של סרטוני הסברה ומסרים. בחודשים האחרונים בדקו בקמפיין את האפקטיביות של כמה מסרים, בהם: "בית קלפים", "תיקים תפורים", "שוחד בלי כסף" ו"רדיפה פוליטית". בליכוד צפויים לטעון כי כתב האישום הוא פרי מאמץ חובק עולם של "השמאל והתקשורת" להפיל את נתניהו על זוטות ש"לא מעמידים עליהן לדין באף מדינה".  

בשל גודלו, מחזיק הליכוד בתקציב הבחירות הגדול ביותר – כ-45 מיליון שקלים. במפלגה חוסכים כל שקל לקראת יום ההכרעה, ואפילו לא שכרו משרדים למטה הקמפיין. הכסף ישמש למלחמה בכתב האישום באמצעות פרסומות, מסרונים וקמפיינים ברשתות החברתיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ