נתניהו: השמאל יצא למסע ציד להפלת ממשלתי, פרקליט המדינה מפלה אנשי ימין

ראש הממשלה הפנה אצבע מאשימה אל מחנה השמאל בעקבות ההחלטה של מנדלבליט להגיש שלושה כתבי אישום נגדו, באחד מהן בגין שוחד. "מה שקרה פה זה דבר שפוגע בדמוקרטיה הישראלית", אמר נתניהו

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו, הערב
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו האשים הערב (חמישי) בנאומו את מחנה השמאל בהחלטה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש נגדו כתב אישום בשלושת התיקים נגדו, ובין היתר בעבירת שוחד. הוא כינה את המהלך "מסע ציד" וטען כי מנדלבליט נכנע ללחץ של השמאל בניסיון להפיל את ממשלתו. כמו כן, טען כי פרקליט המדינה שי ניצן מפלה אנשי ימין ועוסק באכיפה בררנית נגדם.

■ "הלחץ של השמאל הצליח. אני רוצה להגיד לכם שקרה פה דבר שפוגע בדמוקרטיה הישראלית".

■ "שאר הטענות יתפוררו, יקרסו. לא יישאר מהן אבק. הן יקרסו כשאתעמת מול עדי המדינה שהעידו נגדי עדות שקר".

■ האם זה מקרי ששי ניצן הפלה אנשי ימין ועסק באכיפה בררנית נגדם? אבל דבר אחד ברור - יש חוק אחד לכולם וחוק אחד אחר לנתניהו.

"השמאל יודע שכשאנחנו משיגים דברים כאלה (בהתייחסו להישגים מדיניים), הם לא יוכלו לנצח אותנו בקלפי", אמר נתניהו. "הם מנהלים מולי מסע ציד שמטרתו אחת: להפיל את ממשלת הימין בראשותי ולהעלות לשלטון את מפלגת השמאל של לפיד וגנץ. זה נופל על היועמ"ש כדי שיגיד שהוא שוקל להגיש נגדי כתב אישום בכפוף לשימוע גם כשאין כלום. העיקר להשפיע על הבחירות".

כתב אישום נגד נתניהו, סיקור נרחבמנדלבליט הכריע: נתניהו יואשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים בכפוף לשימוע | התיקים נגד שרה נתניהו נסגרו, נוני מוזס ובני הזוג אלוביץ' יועמדו לדין | שבעת רגעי המפתח בתיקי נתניהו | תחקיר "הארץ" שחשף את תיק 4000: כך פעל אתר וואלה בשירות נתניהו ורעייתו | ההיסטוריה מלמדת: היו תיקים שבהם השימוע שינה את ההחלטה להעמיד לדין | כרוניקה של איבוד רסן: כתב החשדות נגד נתניהו מביך, קטלני ומוצק

בהמשך, אמר נתניהו כי "הלחץ של השמאל הצליח" וכי "מה שקרה פה דבר שפוגע בדמוקרטיה הישראלית". "פעם ראשונה בתולדות המדינה שמגישים כתב אישום כמה ימים לפני הבחירות, שנועד להפיל את ממשלת הימין ולהעלות את השמאל. אין הסבר לזה. זאת המטרה שלהם. להציף את הציבור בעלילות מגוחכות ומרושעות כלפיי בלי שתהיה לי האפשרות ההזדמנות להפריך את הטענות עכשיו, אלא רק אחרי הבחירות. שלא יהיה לכם ספק, אני אפריך את כולן".

ראש הממשלה טען עוד כי שופכים את דמו ורודפים את רעייתו שרה ואת בנו יאיר. "מסע הציד הזה התחיל עם ניסיון הציד הזה להדביק לי ולרעייתי שישה תיקים של שוחד. עוד לפני שדיברתי, מגדל הקלפים הזה קורס. כבר עכשיו חמישה מתוך ששת התיקים קרסו", אמר. "ואני מבטיח לכם גם שאר הטענות יתפוררו, יקרסו. לא יישאר מהן אבק. הן יקרסו כשאתעמת מול עדי המדינה שהעידו נגדי עדות שקר".

בהמשך, הפנה נתניהו את הזרקור כלפי יאיר לפיד ואמר כי קיבל סיקור חיובי בעצמו ממו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. "מי האדם הראשון בהיסטוריה שמאשימים? אותי. בנימין נתניהו, האדם הכי מושמץ בתולדות התקשורת. מעניין שלא בודקים את שאר הפוליטיקאים שקיבלו מנוני מוזס סיקור לוטף", אמר. "תרגיל מחשבתי, זה דורש יכולות אינטלקטואליות שאין לי. מישהו יכול להסביר לי איך אפילו לא חקרו את יאיר לפיד, שנפגש עשרות פעמים עם מוזס ובתמורה קיבל מבול כתבות שער אוהדות?".

על פרקליט המדינה שי ניצן והפרקליטה המלווה את תיקיו, ליאת בן ארי, אמר: "ליאת בן ארי עצרה ב-2013 את החקירות נגד ציפי לבני, בטענה שזו התערבות בבחירות. האם זה מקרי ששי ניצן הפלה אנשי ימין ועסק באכיפה בררנית נגדם? אבל דבר אחד ברור - יש חוק אחד לכולם וחוק אחד אחר לנתניהו. יש כללי בחירות לכולם ויש כללי בחירות לנתניהו. אני מתכוון להמשיך לשרת אתכם את המדינה כראש הממשלה עוד שנים רבות".

במשרד המשפטים דחו את הטענות בתוקף, וטענו כי נתניהו מנסה לצטט פסק דין שגוי שבוטל בבית המשפט המחוזי. לפי הודעת המשרד, ראש הממשלה התייחס לפסק דין בעניין איום ברצח על פרקליט המדינה ניצן, שסופו הרשעה של הנאשם וגזר דין. "בפסק הדין נכללה אכן קביעה (הפליית אנשי ימין) כאמור. אלא שהמדינה הגישה ערעור על קביעה זו ובית המשפט המחוזי  מרכז קיבל את הערעור בענין זה וביטל את הקביעה הזו", נמסר מהמשרד. "ראש הממשלה ציטט אפוא קביעה מפסק דין שגוי של בית משפט שלום שבוטלה במחוזי".

מנדלבליט פרסם היום את החלטתו להעמיד לדין את נתניהו בשלושת התיקים נגדו, בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, בכפוף לשימוע. השימוע צפוי להתקיים רק לאחר הבחירות, שיתקיימו בעוד 40 יום. סניגוריו של נתניהו פנו ליועמ"ש בבקשה לעכב את הפצת חומרי החקירה עד לאחר הבחירות, מחשש להדלפות.

בתיק 4000, שנחשב למרכזי מבין השלושה ובמרכזו העסקה לסיקור חיובי של רה"מ ורעייתו באתר וואלה, תמורת הטבות רגולטוריות לבעלי האתר שאול אלוביץ', החליט היועמ"ש להעמיד לדין את נתניהו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. בהכרעתו כתב מנדלבליט כי בין רה"מ לאלוביץ' התפתחה מערכת יחסים של תן וקח: "במקביל לכך שדרשת וקיבלת מבני הזוג אלוביץ' את המתת, ובהתאם לציפיותיו של אלוביץ', עסקת באופן עקבי בעניינים הנוגעים לעסקיו של אלוביץ". לפי היועמ"ש, פעולותיו של נתניהו לטובת אלוביץ' הניבו לאחרון לפחות 1.8 מיליארד שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ