המטופל ששרף למוות את האחות טובה קררו הורשע ברצח

לפי כתב האישום, אשר פרג' ייחס את הכאבים שמהם סבל לחיסון שפעת שקיבל מידי קררו, והחליט לגרום למותה בשל כך. בתה של קררו: "שום עונש לא יחזיר את אמא שלנו"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשר פרג' בבית משפט המחוזי בתל אביב, היום
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) את אשר פרג' ברצח האחות טובה קררו באפריל 2017. פרג' שרף למוות את קררו במרפאה בחולון לאחר שהאשים אותה כי חיסנה אותו נגד שפעת וגרמה לו לכאבים.

קררוצילום: מתוך הפייסבוק

בתה של קררו, נופר, אמרה לאחר החלטת בית המשפט: "חיכינו ליום הזה הרבה זמן, כמעט שנתיים שהן שנתיים ארוכות מדי עבורנו. אנחנו מרגישים שצדק כבר לא יהיה בסיפור הזה כי שום עונש לא יחזיר לנו את אמא שלנו". לדבריה, "המינימום שיכול לעשות זה קבלה של עונש מקסימלי. אנחנו מרגישים שמעבר לסיפור האישי שלנו, הענישה כאן שולחת איזשהו מסר, גם לכל עובדי ועובדות מערכת הבריאות שיודעים שאין סלחנות כלפי אלימות כלפיהם, וגם לכל הציבור שמטופל בקופות חולים ובבתי חולים - לא הכל מותר, יש גבולות שלא חוצים ואין מקום לאלימות".

סנגורו של פרג', עו"ד דוד מועלם, אמר כי הרוצח הוא "אדם שהגיע לגיל מבוגר, קרוב ל-80. בגיל הזה התפתחה והתפרצה לטענתו מחלת נפש מאוד קשה. הוא סבל מכאבים מאוד מאוד קשים, אותם הוא שייך במחשבותיו ובדמיונו למנוחה. הוא היה בטוח שהמנוחה היא שגרמה לו לכל הכאבים האלה ולכן הוא פעל כפי שפעל". עו"ד מועלם הסביר כי רופאים אמרו לפרג' כי קררו לא גרמה לכאביו, אולם "בגלל שהוא היה כל כך חולה ובגלל שהמצב הנפשי שלו היה כל כך רעוע, הוא לא הצליח להפנים ולהבין ולכן הוא עשה את מה שהוא עשה". עוד אמר עו"ד מועלם כי "בית המשפט השאיר פתח לטיעון לענישה מופחתת בגלל הנסיבות של המקרה שהן יוצאות דופן".

על פי כתב האישום, פרג' היה מטופל במרפאה שבה עבדה קררו ונהג לפקוד אותה בתדירות גבוהה, כך שהכיר היטב את העובדים במקום. לפי האישום, בתחילת ינואר 2017 הגיע למרפאה לצורך קבלת חיסון נגד שפעת, אותו נתנה לו קררו. על פי הפרקליטות, פרג' ייחס את הכאבים והתחלואים מהם סבל לחיסון, ופתח במסכת האשמות, הטרדות ואיומים כלפי קררו, בין היתר באמצעות מכריה.

לפי האישום, פרג' החליט לגרום למותה של קררו על רקע זה, ולשם כך הצטייד בבקבוק חומר דליק ובשני מצתים. לאחר מכן, באמצע חודש מארס, הוא התקשר למרפאה וקבע תור לביצוע בדיקת דם אצל קררו. יום לאחר שקבע את התור הגיע פרג' למרפאה כשהוא מצויד במצת ובבקבוק המכיל חומר דליק, והמתין לתורו. על פי כתב האישום, לאחר שהאחות קראה לו לביצוע בדיקת הדם, כשהשניים שהו יחד בחדר, שפך פרג' את החומר הדליק על קררו והצית אותה בכוונה לגרום למותה. מיד לאחר מכן, עזב פרג' את חדרה של קררו, השליך את הבקבוק והמצת ועזב את המקום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ