אשת עורך הדין הפלסטיני שנמצא בחקירת שב"כ שוחררה ממעצר

בית המשפט הצבאי בעופר הורה לשחרר את אמל ברגות, שבעלה נעצר בשבוע שעבר בחשד לפעילות טרור. עשרות עורכי דין ביקשו לשחררה בטענה שנעצרה כדי להפעיל לחץ פסול על בעלה

עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא עופר הסמוך לירושלים, בינואר
עמירה הס

אמל ברגות, אשתו של עורך הדין טארק ברגות שנמצא בחקירת שב"כ מזה שבוע, שוחררה היום (רביעי) ממעצר. בית המשפט הצבאי במחנה עופר הורה על שחרורה לאחר שנעצרה אתמול לפנות בוקר. לאחר מעצרה, כ-30 עורכי דין פלסטינים וישראלים הגישו בקשה לשחררה ללא תנאים, בנימוק כי המעצר נועד להפעיל לחץ פסול על בעלה, ושמלכתחילה היא לא היתה חשודה בדבר.

גורם ביטחוני ישראלי אישר ל"הארץ" שהיא נעצרה במסגרת החקירה של בעלה, שלטענת שב"כ חשוד בפעילות טרור. הוא נעצר ברמאללה בשבוע שעבר יחד עם זכריא זביידי, פקיד במשרד לענייני אסירים ולשעבר חבר בגדודי חללי אל-אקצא.

זכריא זביידי. נעצר עם ברגותצילום: דניאל בר און

בשל מעצרה, עורכי הדין בבתי המשפט הצבאיים עופר וסאלם שבתו במחאה, ולא נכנסו לדיונים. אתמול בערב, כ-14 שעות לאחר מעצרה ומול אולם מלא בעורכי דין, סגן נשיא בית המשפט בעופר, סא"ל ראני עאמר, הורה לשחרר את ברגות מיידית בתמורה לערבות בסך עשרת אלפים שקלים. ביצוע השחרור עוכב ב-24 שעות כדי לאפשר למשטרה להחליט אם ברצונה לערער על ההחלטה. המשטרה לא ערערה, וברגות שוחררה.

טארק ברגות נחקר על ידי השב"כ, ועד כה נאסר עליו להיפגש עם עורך דין. ככל הידוע, הוא שומר על זכות השתיקה. עורך הדין אבו אחמד כתב בבקשת השחרור כי "המשיבה (המשטרה, ע"ה) מנצלת את חולשתו של עו"ד טארק ברגות והיותו מוחזק בתנאים קשים. מפעילים עליו אמצעי לחץ לא אנושיים על מנת להוציא מפיו דברים (על מה) שלא עשה". אבו אחמד הוסיף גם כי ביום ראשון נכחה ברגות בדיון בהארכת מעצרו של בעלה. אם היה צורך בחקירתה, לדבריו, אפשר היה לזמנה לחקירה ולא להשפילה באמצעות לקיחתה למעצר מביתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ