פעיל ימין נעצר בחשד להטרדת מנדלבליט: "הפיץ את פרטי היועמ"ש בוואטסאפ"

נציג המשטרה אמר בדיון בבית המשפט כי בעקבות הפצת הפרטים על ידי החשוד, בן 26, היועץ הוטרד - אך לא פירט כיצד. בית משפט השלום בראשון לציון הורה להאריך את מעצרו בשלושה ימים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנדלבליט באוניברסיטת בר אילן, בנובמבר

פעיל ימין נעצר אתמול (ראשון) בחשד כי הפיץ את מספרו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, באפליקציית המסרים וואטסאפ. לפי נציג המשטרה, היועץ הוטרד כתוצאה מהפצת פרטיו, אך לא פירט באיזה היקף. המשטרה ביקשה להאריך בחמישה ימים את מעצרו של החשוד, אוראל בן דוד, בן 26, וייחסה לו שורת עבירות, בהן השמדת ראיות, הטרדה, שיבוש מהלכי משפט והפרעה לעובד ציבור. השופט גיא אבנון הורה בדיון בבית המשפט השלום בראשון לציון להאריך את מעצרו בשלושה ימים.

בדיון אמר נציג המשטרה כי מיוחסת לחשוד "הטרדה של אישיות ציבורית בכירה מאוד באמצעות מתקן בזק (הגדרת המשטרה למכשיר כדוגמת טלפון, י"ב)". הוא הוסיף כי "מנדלבליט הוטרד באמצעות הפצת מספר פרטיו בקבוצות וואטסאפ שונות ובפלטפורמות אינטרנטיות שונות". נסיבות ביצוע העבירה עדיין אינן ברורות, שכן בן דוד אינו משתף פעולה עם החוקרים. הוא סירב להיעזר בסנגור, אולם בהמשך יוצג לבקשת משפחתו על ידי עורך דין מטעם עמותת חננו.

עורך הדין אמיר ברכה, המייצג את בן דוד מטעם חוננו, אמר: "לאחר חמש שעות חקירה מיותרות, בהן נפגע כבודו והושפל, נשאל לבסוף החשוד מספר בודד של שאלות בנוגע להפצת מספר הטלפון של היועמ"ש, כמו גם פרטים אישיים נוספים, והכחיש כל קשר למיוחס לו. אנו סמוכים ובטוחים כי לאחר מיצוי החקירה לא יובא החשוד להארכת מעצר נוספת, אלא ישוחרר מהתחנה ללא כל מגבלה, ושהתיק ייסגר מחוסר אשמה".

בדצמבר נודע כי מנדלבליט התלונן שקברו של אביו בבית העלמין ירקון הושחת. המשטרה פתחה בחקירה, אך היועץ לא העלה בדבריו סיבה אפשרית להשחתה. הוא גילה על השחתת הקבר כשהגיע לבית הקברות לרגל יום השנה למות אמו. שני פעילי מחאה נגד היועמ"ש נחקרו בינואר בחשד לגרימת נזק במזיד לקברו ושוחררו כעבור פחות מיממה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ