היועמ"ש: חומרי החקירה יועברו לנתניהו לאחר הבחירות; השימוע ייערך עד יולי

לפי הודעת מנדלבליט, השימועים לחשודים בפרשות 1000, 2000 ו-4000 יתקיימו עד 10 ביולי, מה שמותיר לסנגורים שלושה חודשי היערכות. נתניהו ביקש לדחות את העברת החומרים מחשש להדלפות בתקופת הבחירות

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת סיעת הליכוד במרכז למורשת בגין בירושלים, היום
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (שני) כי חומרי החקירה בפרשות 1000, 2000 ו-4000 יימסרו לסנגוריו של ראש הממשלה ושל החשודים האחרים רק לאחר הבחירות. הודעת מנדלבליט נמסרה לאחר שכל החשודים הסכימו לבקשת נתניהו להמתין עם העברת החומרים, מחשש להדלפות בתקופת הבחירות.

בהודעה מטעם מנדלבליט נמסר גם כי הסנגורים התבקשו לתאם מועדים לעריכת שימועים לחשודים, כך שיתקיימו לכל המאוחר ב-10 ביולי. כך, מקציב מנדלבליט לסנגורים שלושה חודשים מהבחירות כדי להתכונן לשימוע. השימוע לסנגורי ראש הממשלה ייערך בפני היועץ המשפטי לממשלה, והשימועים לבני הזוג שאול ואיריס אלוביץ', נוני מוזס ואחרים ייערכו בפני פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ליאת בן ארי.

מנדלבליט בירושלים, לפני כשבועייםצילום: אמיל סלמן

חומרי החקירה, שכוללים עדויות ותמלילים של העדים נגד נתניהו, מועברים לרוב יחד עם ההחלטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע. בבקשת הסנגורים של ראש הממשלה להשהות את מסירתם כי "העמדת חומרי החקירה לעיונם של גורמים רבים, מעלה חשש כי פיזור חומרי החקירה ברחבי הארץ, שבועות ספורים לפני הבחירות יביא בהכרח לאובדן שליטה על חומרים אלה ולפוטנציאל של שטף הדלפות לאמצעי התקשורת של חומרי חקירה, חלקיים וסלקטיביים, על ידי מי מכל אחד מהצדדים". לפי פרקליטי נתניהו, "עד מהרה יהפכו חומרי החקירה ל'תחמושת' בידי בעלי עניין ויריבים פוליטיים באופן שיביא לזיהומו וביזויו המוחלט של הליך הבחירות".

מנדלבליט פנה לקבל את תגובת החשודים הנוספים בפרשות לבקשת נתניהו. יתר החשודים הסכימו, בתנאי שהעיכוב לא יפגע בזמן שיעמוד לרשותם לצורך ההיערכות לשימוע. מטעם היועץ המשפטי לממשלה נמסר כי חומרי החקירה יועמדו לרשות הסנגורים החל מהיום שאחרי הבחירות במשרדי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ