הנאשם בהריגת הנער אילון שלו אמסלם מעיד לראשונה: צחקתי כשאמרתי ששתיתי

לדברי אלי בר זכאי, הוא סיפר לחברו ששתה בקבוק וודקה שלם כדי להתרברב. "רציתי לצאת לידו גבר", אמר. הנאשם הכחיש ששתה מים כדי לפגוע בבדיקת הינשוף: "הייתי מיובש, הרגשתי שאם אני לא שותה לא יודע מה יקרה". כשנשאל מי אשם בתאונה, השיב: "הסיבוב"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר זכאי בבית המשפט בתל אביב, באוגוסט

אלי בר זכאי, הנאשם בדריסתו למוות של הנער אילון שלו אמסלם ובפציעת חברו, מעיד הבוקר (שלישי) לראשונה במשפט נגדו. בעדותו בבית המשפט המחוזי בתל אביב טען בר זכאי כי לא שתה בקבוק וודקה שלם, בניגוד למה שאמר לחברו לפני התאונה.

בר זכאי נשאל על כך שאמר לחברו "פירקתי בקבוק בלוגה", והשיב: "ברור שזה היה בצחוק. אפילו הוא אמר לי, 'אם היית אחרי בקבוק, לא היית מצליח לחייג אליי'". עורך דינו, אורי קינן, שאל את בר זכאי: "מדוע אמרת לו שפירקת בקבוק וודקה לבד?", והנאשם השיב "זו התרברבות". לדבריו, "הבחור הזה זה אדם ששותה הרבה, רציתי לצאת לידו גבר, להראות לו שאני גם שותה, שאני בראש שלו. רציתי להראות לו שאני איתו".

שלו אמסלם

הנאשם גולל בעדותו את ההתרחשויות בליל 27 ביולי 2018, וסיפר שאסף את חברו הלל בירושלים ונסע עמו למרכז הארץ, והחליף מכוניות עם אחיו. "עצרנו בחנות בשם קיו, נכנסנו", שחזר, "הלל קנה וודקה, אני קניתי אקסלים וסיגריות. משם יצאנו לכיוון הבית של אלי בפתח תקוה. הגענו אליו, ישבנו, חבר'ה שתו וישבו, אני שתיתי משקה אנרגיה ושם הלל אומר לי שרוצים לצאת לכיוון בית של חבר אחר".

בר זכאי הכחיש כי חברו אמר לו לקחת מונית, לאחר שרצה ללכת למסיבה בנמל תל אביב. על כך שהלל אמר לו "תגיע לשלוותה (מועדון בנמל תל אביב, ב"פ) עם שלילה לכל החיים", אמר בר זכאי: "כשירדתי למטה הוא התקשר אליי, אני שתיתי שם משקה אנרגיה. יכול להיות שחשב ששתיתי וודקה והוא אמר לי 'אל תצא', אבל לפי איך שאני מכיר אותו, הסיבה שרצה שלא אנהג זה כדי שיהיה לו איך לחזור הביתה". לדבריו, "החברים שהעידו ששתיתי חשבו ששתיתי אבל לא שתיתי". בחקירתו הנגדית נשאל על ידי התובע, ארז ריכטנברג מפרקליטות תל אביב, מדוע שחבריו ישקרו בנושא. לדברי בר זכאי, "יכול להיות שראו אותי עם הכוס וחשבו שיש בה וודקה. אני לא יודע מה הסיבה שישקרו, לא היו לי מריבות איתם".

בעדותו טען בר זכאי שהתאונה נגרמה בשל צינור מים שהתפוצץ וגרם לו להחליק. זאת, אף שנציג עיריית תל אביב העיד כי לא היתה באותו לילה תקלה שהובילה לפיצוץ מים. בעדותו על הנסיעה מגבעתיים לכיוון המועדון בנמל תל אביב, סיפר: "שמתי ווייז, נסעתי לכיוון, נוסע רגוע ורגיל, 20 דקות בערך, נוסע ישר ופתאום אני מרגיש שאין לי כביש. לחצתי ברקס, אני מרגיש את האוטו מחליק, אני מנסה ללחוץ יותר חזק ותוך שנייה שתיים, אני מוצא עצמי באוטו עם כריות אוויר פתוחות אחרי התאונה. נסעתי רגוע, לא מהר בכלל". כשנשאל על ידי השופט מי אשם בתאונה, השיב: "הסיבוב". בחקירה הנגדית השמיע התובע לבר זכאי הקלטות של שיחות שבהן ניסה להתקשר לחברו ובהן ניתן לשמוע האצת מנוע, חריקות בלמים ואת הקלטת התאונה עצמה. 

קובי אמסלם, אביו של אילון שלו אמסלם, בדצמברצילום: תומר אפלבאום

בר זכאי סיפר כי לאחר התאונה ראה ילד על הרצפה. "אני רואה שיש לו דם על הלחי. החובש הגיע תוך שניות וגם שוטרים", אמר, "הוא מזיז את הראש, מדבר עם החובש. אמרתי לעצמי, הבנאדם מדבר אז הכל בסדר. אני מחכה בחוץ וישר הגיעו אליי שוטרים. אני יושב שם, לא יודע מה קורה איתי, לא יודע כלום. השוטרים צועקים עליי על סתם, על שטויות. אני ממתין חמש, עשר דקות, ואני שומע את החובש אומר 'אני מפנה את שניהם', ואז הבנתי שיש עוד מישהו, בערך עשר דקות אחרי התאונה. תוך כדי שאני מבין שיש עוד מישהו לא ידעתי מה לעשות. התקשרתי לאח שלי".

הנאשם נשאל על ההקלטה שבה אמר להלל "אני מסטול מת, תביא לי מים, הבנאדם פה גוסס, תבוא מהר", והשיב: "אמרתי לו שאני מסטול מת ואני חייב מים. באמת הייתי מסטול מת והולך למות, לא בהכרח מסטול שיכור. אז ביקשתי מים". לפי האישום, בר זכאי ביקש לפגוע בבדיקת הינשוף ולכן רצה לשתות מים. הוא ביקש מפקח העירייה בקבוק ושתה ליטר מים וחצי. בקשתו לבקבוק נוסף עוררה את חשדו של הפקח והוא סירב.

לדבריו, "שתיתי מים כי הייתי מיובש, הרגשתי שאם אני לא שותה לא יודע מה יקרה. התפוצצו לי כריות האוויר, זו תאונה שאני לא מאחל לאף אחד דבר כזה. הרגשתי שאין לי מה לעשות, אין לי עם מי לדבר, לא ידעתי איפה אני נמצא". על כך שלא הצליח לנשוף בבדיקת האלכוהול אמר "נתתי כל מה שיכולתי". בר זכאי גם סירב לעבור בדיקה לגילוי אחוז האלכוהול בדמו.

בר זכאי נשאל גם על ההקלטה שבה נטען כי ניסה לתאם גרסה עם הלל שלפיה לא שתו אלכוהול, וענה: "התקשרתי אליו ואמרתי את זה כי זה היה יום חמישי לפנות בוקר וישבנו לפני זה בדירה בה כולם שתו, ופחדתי שיבואו ויאמרו שאני שתיתי". לדבריו, "אמרתי את זה כדי שלא יחשבו ששתיתי. כמה דקות לפני זה הייתי בסביבה בה כולם ישבו ושתו". בשלב זה קראה אמו של שלו אמסלם לעבר בר זכאי "אתה שקרן עלוב ונבל".

בעדותו סיפר בר זכאי כי לאחר ששוחרר ממעצר ניגשו אליו עיתונאים. "לא ידעתי מה לעשות, אמרתי לעורך דין שאני רוצה לדבר. ביקשתי סליחה וחרטה ונסענו הביתה. אחרי שעה-שעתיים מתקשרים אליי אנשים, אומרים לי 'ראית מה אמרו עליך בתקשורת? אתה לא באמת מתנצל'". לדבריו, "כל החיים שלי מאז נעצרו, אין לי מה לעשות בנוגע לזה. הדברים היחידים שאני עושה זה אומר מלים לעילוי נשמתו. גם אבא שלי הוציא ספר לעילוי נשמתו, מה אני עוד יכול לעשות". אמא של שלו אמסלם קראה לעברו בתגובה: "להפסיק לשקר בבית משפט ולקחת אחריות, זה מה שאתה יכול לעשות".

קובי אמסלם, אביו של אילון, אמר כי העדות של בר זכאי מלמדת "שמדובר באדם שהוא כנראה ללא טיפת רגש או אחריות, והתכונה של לומר אמת בסיסית ופשוטה ניטלה ממנו". לדבריו, "העובדה שהוא חובש כיפה מקוממת יותר ... הפרקליט חשף טפח אחרי טפח את השקרים שבדה לאחר המעשה, פרט-פרט ובקור רוח, וזו הוכחה נוספת לזילות בחיי אדם של הנאשם. אטימות ורוע. לא תהיה פה נחמה או צדק אלא, עונש ומשפט קשה וארוך. את אילון זה לא יחזיר אבל נותר לקוות שהלקח ילמד".

אמו של אילון, דקלה, אמרה: "אנחנו יושבים בכל הדיונים. קו ההגנה היה ברור מאוד לכל אורך הדרך. הכביש היה רטוב, הכביש נגמר, הוא לא שתה. הסוציופתיות של הבן אדם עלתה לאורך כל הדרך. לא חשבנו שיבוא וישנה את עורו ... למזלנו, באופן אבסורדי, התיק מאוד חזק. הנאשם עצמו בנה את הראיות והשופט מבין את זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ