פרשת הצוללות: גנור עומת עם מקורבו, שהטיח בו כי הוא משקר

גורמים במערכת אכיפת החוק הגדירו את גרסתו החדשה של גנור כ"מבולבלת ומחוררת". לפי הגורמים, בתיק יש "ראיות עצמאיות ואובייקטיביות" המחזקות את הגרסה שלפיה גנור נתן שוחד למעורבים בפרשה

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנור בבית המשפט, אתמול
גנור בבית המשפט, אתמולצילום: אילן אסייג

עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, עומת היום (חמישי) בחקירתו עם אחד החשודים בתיק, המוגדר במשטרה "מקורב מאוד" לגנור. המקורב הטיח בגנור כי הוא משקר, וכי גרסתו החדשה לפיה לא שיחד את המעורבים בתיק - אינה נכונה.

במקביל, גורמים במערכת אכיפת החוק הגדירו הערב את הגרסה החדשה שמסר גנור כ"מבולבלת ומחוררת". לפי הגורמים, בתיק יש "ראיות עצמאיות ואובייקטיביות" המחזקות את הגרסה שלפיה גנור נתן שוחד. הם הדגישו כי "אין פה מסע נקמה או רדיפה". "הבן אדם ישב במשך ימים בלהב 433, לא הופעל עליו שום לחץ", הוסיפו.

המלצות המשטרה:

אבריאל בר יוסף -  שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע.

שי ברוש - שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות הלבנת הון.

אליעזר (צ'ייני) מרום - שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע והלבנת הון.

דוד שמרון – תיווך בשוחד, עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון. 

אליעזר (מודי) זנדברג – שוחד, מרמה והפרת אמונים.

דוד שרן – שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות על פי חוק מימון מפלגות ובחירות.

יצחק מולכו – לא נתגבשה תשתית ראייתית

במשטרה הביעו חשש כי אלמלא נעצר גנור לאחר ששינה את גרסתו לאירועי הפרשה, הוא היה יכול להביא לשיבוש העימות והחקירות הנוספות שעתידות להתקיים. בשיחה עם ראש היחידה הארצית לאכיפה כלכלית, אלי אסייג, אמר גנור כי חזר בו מעדותו משום שמצפונו העיק עליו.

היום קבע בית המשפט המחוזי מרכז בלוד כי גנור ישוחרר למעצר בית עד יום שני. בעקבות זאת הגישה הפרקליטות בקשת רשות ערעור לעליון. אם בקשתה תתקבל, הדיון ייערך מחר - וגנור יישאר במעצר עד תום הדיון.

לפני כן הודיעה הפרקליטות כי היא שוקלת לבטל את הסכם עד המדינה עם גנור, לאחר שחזר בו מעדותו. לפי הפרקליטות, הדברים שמסר גנור ביומיים האחרונים בחקירותיו במשטרה "סותרים עדויות מפורטות שמסר בשעתו במסגרת ההסכם". סנגוריו יוכלו להשמיע את טיעוניהם בעניין עד יום רביעי. לדברי המשטרה, בפגישה של גנור עם מפקד להב 433 אמר כי הוא עומד מאחורי העובדות שעליהן העיד, אך הסביר כי הוא מסתייג מהפרשנות שקיבלו. מנגד אמרו במשטרה כי גנור שינה עובדות מהותיות והציג פרטים סותרים לחלוטין מאלה שמסר בעבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ