בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ראשון) בחמישה ימים את מעצרו של עד המדינה מיקי גנור, שחזר בו מעדותו בפרשת הצוללות (תיק 3000). בכך קיבלה השופטת עינת רון את בקשת המשטרה במלואה. מאז שינה את גרסתו בשבוע שעבר נחקר גנור חמש פעמים. בשתי החקירות האחרונות שמר על זכות השתיקה. בהחלטתה כתבה רון:
"החשש לשיבוש הליכי חקירה לא הופג, אלא בוסס ואף התרחב לתחומים נוספים, כולם מהזמן האחרון". לדבריה, "החשש לשיבוש עדיין שריר וקיים".

ביום שישי קיבל בית המשפט העליון את ערעור הפרקליטות על ההחלטה לשחרר את גנור למעצר בית. השופט מני מזוז קיבל את הערעור על החלטת בית המשפט המחוזי, וקבע כי "גרסתו החדשה של גנור מחייבת את השארתו במעצר", מחשש לשיבוש החקירה. מזוז כתב בהחלטתו כי השינוי בגרסת גנור מהווה "אתחול של החקירה", ושלל את טענות סנגוריו שלפיהן המעצר "מהווה עונש על הפרת הסכם עד המדינה". לדברי מזוז, "מהפרטים על שינויי הגרסאות שמסר המשיב בחקירותיו הנוכחיות, עולה כי הניסיון להציג את המהלך של המשיב כ'פרשנות' גרידא לגרסאות שמסר בעבר - משולל אחיזה במציאות".

גנור בדיון בעליון, ביום שישיצילום: אמיל סלמן

ביום חמישי הודיעה הפרקליטות כי היא שוקלת לבטל את הסכם עד מדינה עם גנור. לפי הפרקליטות, הדברים שמסר גנור בימים האחרונים בחקירותיו במשטרה "סותרים עדויות מפורטות שמסר בשעתו במסגרת ההסכם". במשטרה אמרו כי בפגישה שקיים גנור עם מפקד להב 433 הוא אמר שהוא עומד מאחורי העובדות עליהן העיד, אך שהפרשנות שהוא מייחס להן שונה מזו של המשטרה. בגרסתו העדכנית הצהיר גנור כי לא שיחד איש מהמעורבים בתיק אלא שילם להם על שירותים חוקיים שהעניקו לו.

מנגד, במשטרה אמרו כי גנור שינה עובדות מהותיות וכי עדותו החדשה סותרת לחלוטין את זו שמסר בעבר. עוד נמסר כי הפגישה עם מפקד להב 433 הובילה לחקירת גנור באזהרה - גם בנוגע לעבירות שיוחסו לו מלכתחילה, וגם בחשד לעבירות חדשות, ובהן חשד לשיבוש הליכי חקירה ומסירת הודאות כוזבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ