שלושה מבקשי מקלט מאריתריאה נפצעו קשה בקטטות בין תומכי משטר למתנגדיו

המשטרה עיכבה לחקירה כ-20 בני אדם בשתי קטטות בדרום תל אביב. אחד ממנהיגי הקהילה האריתריאית בישראל: "המשטרה יודעת מי הגורמים האלימים ולא עושה כלום"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים בדרום תל אביב לאחר קטטה בין מתנגדי משטר לתומכיו, ביוני
בר פלג
בר פלג

שלושה מבקשי מקלט מאריתריאה נפצעו אתמול (ראשון) באורח קשה בשתי תקריות אלימות בדרום תל אביב. בקטטות היו גם פצוע בינוני ופצוע קל. המשטרה הודיעה כי עיכבה לחקירה כ-20 בני אדם. לפי חקירה ראשונית של המשטרה ולדברי גורמים בקהילת מבקשי המקלט בישראל, הרקע לאלימות הוא מאבק פוליטי בין תומכי המשטר באריתריאה למתנגדיו. בחודש יוני האחרון התקיימו כמה קטטות על רקע זה, וכן סביב יום העצמאות של אריתריאה במאי.

הקטטה הראשונה התרחשה בשעות הצהריים ברחוב הגדוד העברי, ובמהלכה נדקרו שלושה בני אדם, אחד מהם באורח קשה. בשעות הערב פרצה קטטה בשכונת שפירא, ובמהלכה נדקרו שניים נוספים באורח קשה. עדי ראייה דיווחו כי הקטטה השנייה כללה גם השלכת אבנים.

אחד מעובדי עמותת ARDC המסייעת למבקשי מקלט סיפר ל"הארץ" שהתקשרה אליו אשה שסיפרה כי בעלה הותקף על ידי תומכי משטרה. "הגעתי אליהם הביתה, ראיתי שהוא דימם כולו", שחזר, "הוא סיפר שברח מחבורה של חמישה אנשים לתוך חנות טלפונים סמוכה, משם הוצא בכוח והחל לקבל מכות". העובד סיפר כי הגבר אמר לו "שמי שתקף אותו זה המנהיג של תומכי המשטר, הוא זיהה אותו מהבלגאן שהיה לפני מספר חודשים. הוא סיפר שהם גם שדדו אותו. מיד אחרי האירוע היו הרבה שוטרים באזור והם דיברו עם אנשים ושאלו שאלות".

במשטרה מעריכים כי הרוחות בקרב מבקשי המקלט יירגעו בהקדם. אחד ממנהיגי הקהילה האריתריאית בישראל, הלפום סולטן, טען כי המשטרה לא עושה מספיק כדי למנוע את האלימות. "המשטרה לא רוצה לעשות כלום בסיפור הזה", אמר, "המשטרה יודעת מי הגורמים האלימים ולא עושה כלום. זו אותה חבורה אלימה שמגיעה עם סכינים ומחפשת אנשים בנווה שאנן, גם לפני שבוע הם הסתובבו וחיפשו. האירועים האלימים היום קרו פתאום, אני לא יודע מה יהיה מחר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ