לאחר ששמר על שתיקה, המשטרה החליטה לשחרר את מיקי גנור למעצר בית

בית משפט השלום בראשון לציון קיבל את בקשת המשטרה ושחרר את גנור ל-15 יום במעצר בית, בכפוף למגבלות. בשבוע שעבר חזר בו מגרסתו כי נתן כספי שוחד למעורבים בפרשת הצוללות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנור משתחרר למעצר בית, היום בבית משפט השלום בראשון לציון

המשטרה החליטה לשחרר למעצר בית את עד המדינה בפרשת הצוללות, מיקי גנור, על אף שבית המשפט אישר לה בתחילת השבוע להחזיקו במעצר עד ליום חמישי הקרוב. החלטת המשטרה נובעת ככל הנראה משתיקתו של גנור בחקירות האחרונות, לאחר שחזר בו מגרסתו כי נתן כספי שוחד למעורבים בפרשה.

בית משפט השלום בראשון לציון קיבל את בקשת המשטרה ושחרר את גנור למעצר בית בן 15 ימים, הטיל עליו צו איסור יציאה מהארץ לחצי שנה וכן ערבות של 400 אלף שקל. מחר תערוך פרקליטות מיסוי וכלכלה שימוע לסנגוריו של גנור, עורכי הדין בועז בן צור ומאיר ארנפלד, בעקבות כוונת משרד המשפטים לבטל את הסכם עד המדינה עמו.

גנור בבית משפט השלום בראשון לציון, הבוקרצילום: תומר אפלבאום

מאז שגנור שינה את גרסתו וחזר בו מהסכם עד המדינה, הוא נחקר כמה פעמים. בחקירות האחרונות, שבהן שמר על שתיקה, התמקדו חוקרי להב 433 בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ובטענה כי גנור שיחד את מקורביו של ראש הממשלה. החקירה התמקדה בין היתר בדוד שרן, ראש לשכתו לשעבר של נתניהו, דוד שמרון, בן דודו ועורך דינו של נתניהו וכן בשותפו של שמרון, יצחק מולכו. 

ביום חמישי הודיעה הפרקליטות כי היא שוקלת לבטל את הסכם עד מדינה עם גנור. לפי הפרקליטות, הדברים שמסר גנור בשבוע שעבר בחקירותיו במשטרה "סותרים עדויות מפורטות שמסר בשעתו במסגרת ההסכם". במשטרה אמרו כי בפגישה שקיים גנור עם מפקד להב 433 הוא אמר שהוא עומד מאחורי העובדות שעליהן העיד, אך שהפרשנות שהוא מייחס להן שונה מזו של המשטרה. בגרסתו העדכנית הצהיר גנור כי לא שיחד איש מהמעורבים בתיק אלא שילם להם על שירותים חוקיים שהעניקו לו.

מנגד, במשטרה אמרו כי גנור שינה עובדות מהותיות וכי עדותו החדשה סותרת לחלוטין את זו שמסר בעבר. עוד נמסר כי הפגישה עם מפקד להב 433 הובילה לחקירת גנור באזהרה - גם בנוגע לעבירות שיוחסו לו מלכתחילה, וגם בחשד לעבירות חדשות, ובהן חשד לשיבוש הליכי חקירה ומסירת הודאות כוזבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ