נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית משפט השלום בחדרה הורה היום (שני) להאריך בעשרה ימים את מעצרו של וליד ותד, החשוד ברצח אשתו סוזן ותד מבאקה אל-גרבייה. סוזן ותד נעדרה מאז יום שלישי שעבר וגופתה נמצאה ביום שבת.  צו איסור פרסום הוטל על כל פרטי החקירה.

וליד התלונן ביום שלישי על היעדרותה של אשתו, ובעקבות חקירה של המשטרה הוא נעצר יומיים אחר כך בחשד לקשירת קשר בנוגע להיעלמותה של אשתו, עוד לפני מציאת הגופה. לאחר מציאת גופתה של סוזן בשטח שבין חריש לכפר מייסר, מצפון לבאקה אל-גרבייה, הוא נחשד ברצח.

קרובי משפחתה של ותד סיפרו אתמול ל"הארץ" כי ידעו שבעלה היה אלים כלפיה. אחיה, ריאד אבו מוך, סיפר כי "הבעיות בין בני הזוג היו ידועות", אולם היא מעולם לא הגישה תלונה במשטרה נגד בעלה "כי היא לא רצתה להרוס את הבית ולפרק את המשפחה".

סוזן ותד. לפי משפחתה, בעלה היה אלים כלפיהצילום: ללא קרדיט

אח נוסף של ותד, איאד, אמר שלמרות מה שהתרחש בבית, "לא חשבנו שזה יכול להגיע למצב כזה. תמכנו כלכלית, כמה שיכולנו. שלושה ימים לפני המקרה הייתי אצלם בבית. היא הביאה פירות, הכל היה רגיל". לדבריו, רק יומיים לאחר שאחותו נעלמה הוא עודכן על כך שהיא נעדרת. "הייתי כמו משוגע, יומיים שהיא לא היתה בבית ולא עודכנו", סיפר. "הוא (וליד) דיווח למשטרה רק יום אחרי שנעלמה. יום אחרי שהיא נעלמה הוא קם בבוקר, שתה קפה, לקח את הילדה לבית הספר ואת הילד לגן. הכל כרגיל".

בדיון הארכת מעצר הראשונה של הבעל, שהתקיים ביום שישי האחרון, אמר נציג המשטרה כי קיימות "עדויות מבני משפחה שקושרות אותו לאלימות". כשנציג המשטרה נשאל אם אדם אחר העיד שראה את הבעל וליד תוקף בעבר את אשתו, השיב הנציג בחיוב.

סוזן, בת 39 במותה, היתה נשואה לבעלה וליד במשך 17 שנים, ולשניים שני ילדים – בת 15 ובן שנתיים. אבו מוך סיפר כי מצבה הכלכלי של המשפחה לא היה טוב. לדבריו, אחותו עבדה במטבח של שירות קייטרינג, ואילו וליד "לא עבד הרבה, היה בטלן וסמך עליה שתעבוד". הוא מציין כי המשפחה היתה מודעת לקשיים: "תמכנו בה כמה שאפשר ועזרנו לגשר ביניהם כשהם רבו. היא היתה עוזבת לכמה שעות לאחותה, שהרגיעה אותה, וחוזרת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ