הסדר טיעון בפרשת חטיפת הילד מקלנסווה: איש מהנאשמים לא יורשע בחטיפה

הפרקליטות הגיעה להסדר מקל עם ארבעת הנאשמים, שלפיו הם לא יודו כי חטפו את כרים ג'מהור. לפי ההסדר, הקבלן שהואשם בהזמנת החטיפה כדי להפעיל לחץ על אבי הילד לשלם חוב יורשע בסיוע לאחר חטיפה וירצה 13 חודשי מאסר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'מהור ביום בו הוחזר לקלנסווה, ביולי
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הודיעה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בלוד כי הגיעה להסדר טיעון עם ארבעת הנאשמים בחטיפת הילד בן השש, כרים ג'מהור, מביתו בקלנסווה, שבמסגרתו יודו בעבירות קלות יותר. לפי ההסדר המקל, אף אחד מהנאשמים לא יורשע בחטיפה ולא יודה בה ובמניע לה - הפעלת לחץ על אביו של הילד לשלם חוב.

לפי ההסדר, הקבלן אחמד נקיב (בן 42) שלפי כתב האישום המקורי תכנן את החטיפה ויצר קשר עם שלושת הנאשמים האחרים יישלח ל-13 חודשי מאסר בגין עבירה של סיוע לאחר חטיפה. שלושת הנאשמים הנוספים - מהנד אל מוסראתי (25), מוסא עליוה (29) ואחמד עליוה (31) – שלפי האישום ביצעו את החטיפה בפועל, יישלחו ל-28 חודשי מאסר בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע (שהוא סיוע לחטיפה) וגניבה מרכב. 

נקיב בדיון בבית המשפט בראשון לציון, באוגוסט אשתקדצילום: מוטי מילרוד

ההסדר מגלם נסיגה משמעותית מכתב האישום המקורי שהוגש באוגוסט אשתקד, שייחס לארבעה עבירות של ניסיון חטיפה וחטיפה לשם סחיטה. ההסדר נחתם בעקבות הליך גישור והמלצת השופט המגשר. בפרקליטות ציינו כי היו קשיים ראייתיים בתיק והם ביקשו לחסוך מהילד להעיד בבית המשפט. משפחתו תמכה בהסדר, ובכתב האישום החדש החוטפים של הילד הפכו לאלמונים וכונו "אחרים".

לפי כתב האישום המתוקן שבו הודו הארבעה והורשעו בו, על רקע קיומו של חוב של אביו של ג'מהור ואחיו מ-2014, שלושת הנאשמים קשרו קשר לסייע ל"אחרים" לחטוף ילד של אחד מהאחים ג'מהור.

בכתב האישום המתוקן צוין כי השלושה הגיעו עם כלי רכב ששכרו לביתו של ג'מהור והעבירו את כלי הרכב ל"אחרים". "האחרים חטפו את הילד והסיעו אותו לכיוון שטחי הרשות", נכתב. לפי הנרטיב החדש של התביעה, הקבלן סייע ל"אחרים" להעביר את ג'מהור לרמאללה והוא זה שהורה להם כעבור כמה ימים להחזירו. 

בכתב האישום המקורי, לעומת זאת, נכתב כי השלושה נסעו לבית משפחת ג'מהור בקלנסווה לאחר שהחליפו לוחית זיהוי לרכבם. הם פיתו את ג'מהור להתקרב לרכב ודחפו אותו לתוכו, בעוד בן דודו של ג'מהור בן העשר הצליח להימלט. במהלך הנסיעה, כך לפי כתב האישום המקורי, איים אחד הנאשמים על הילד כי אם לא ישתוק - הם "ישחטו אותו" ולאחר מכן העבירו אותו לשטחי הרשות הפלסטינית. ג'מהור הוחזר כעבור ארבעה ימים, באמצעות חברי ועדת הסולחה של הציבור הערבי בישראל, והוא הועבר לידי המשטרה ומשם למשפחתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ