דיווח: ייתכן שנתניהו הרוויח מעסקאות בלתי חוקיות של בן דודו עם לוב

לפי ההאפינגטון פוסט, חברת SeaDrift שבה החזיק נתניהו מניות היתה הספקית המרכזית של החברה שביצעה את העסקאות עם לוב - ושתיהן היו בשליטת בן דודו, נתן מיליקובסקי ■ דוברו של נתניהו: הוא לא היה מעורב בחברה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת ממשלה, בשבוע שעבר
הארץ

בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו החזיק במניות בחברת SeaDrift, חברה אחרת בבעלות בן דודו נתן מיליקובסקי ביצעה עסקאות בלתי חוקיות עם לוב - כך דווח בהאפינגטון פוסט. לפי הדיווח, SeaDrift היתה הספקית המרכזית של חומרי גלם לחברה שביצעה את העסקאות - מה שמעלה לכאורה את הסברה כי נתניהו הרוויח מהעסקאות הללו.

לפי ההאפינגטון פוסט, החברה, C/G Electrodes, הואשמה בידי משרד המסחר האמריקאי כי בשנים 2007 ו-2008 מכרה אלקטרודות ללוב בעת כהונתו של מועמר קדאפי, תוך הפרת התקנות למניעת הפצת נשק גרעיני. על פי הדיווח, במסמכים הקשורים לחקירת המשרד האמריקאי לא מצוין לאיזו ישות לובית נמכרו החומרים, החיוניים לייצור פלדה, אולם מוזכר כי העסקאות התקיימו ב-23 הזדמנויות. המשלוחים, שכמה מהם הועברו דרך קנדה, נאמדו בכ-6.8 מיליון דולר, והחברה נקנסה בעקבות כך ב-250 אלף דולר במסגרת הסכם פשרה. לפי ההאפינגטון פוסט, נתניהו רכש את המניות בסידריפט חודש לאחר שהחלו העסקאות עם לוב.

מיליקובסקי מסר בתגובה להאפינגטון פוסט כי נתניהו לא ידע על העסקאות עם לוב. "הוא לא היה מעורב בחברה והיה רק משקיע פסיבי ב-SeaDrift", אמר.

דוברו של נתניהו מסר בתגובה כי ראש הממשלה אכן היה משקיע פסיבי ב-SeaDrift, אשר החזיק בשיעור מניות קטן בה. "הוא לא לקח כל חלק בניהול החברה או בעסקיה", אמר הדובר. "הפעולות שנעשו במקרה הזה דווחו כראוי לרשויות הרלוונטיות", הוסיף, אך סירב להשיב לשאלה אם הוא מתייחס לחקירה האמריקאית או להשקעת נתניהו בסידריפט. כמו כן, הוא סירב להשיב לשאלה אם נתניהו היה מודע לעסקאות של בן דודו עם לוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ