תושב הרצליה חשוד שהרג את אביו לאחר שהתייצב במשטרה והודה במעשה

עורכת דינו של החשוד טוענת כי הוא לוקה בנפשו וכי מסר גרסה מבולבלת. עם זאת, במשטרה טוענים כי יש בידם ראיה נוספת התומכת בגרסתו. בית המשפט האריך את מעצרו והמשטרה ממתינה לחוות דעת מהמכון הפתולוגי באשר לנסיבות המוות

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מעצר - אילוסטרציה
בר פלג
בר פלג

תושב הרצליה התייצב ביום שישי האחרון בתחנת משטרת גלילות ואמר לשוטרים כי הוא אחראי למות אביו באותו השבוע. המשטרה עצרה אותו בחשד להריגה וממתינה לחוות דעת מהמכון הפתולוגי באשר לנסיבות מותו של האב. החשוד, בן 49, מרצה את המעצר בבית חולים פסיכיאטרי ונשלח לבדיקה פסיכיאטרית מקיפה.

האב, תושב הרצליה בן 83, מת בביתו ביום שלישי שעבר. לפי המשטרה, כבר בעת בדיקת הזירה התעורר החשד כי מדובר במוות לא טבעי. הבן, שהתגורר עם אביו, תושאל בזירה וגופת האב נשלחה לבדיקה במכון לרפואה משפטית, על מנת לברר את נסיבות המוות. בחוות דעת מטעם המכון נמסר כי לא נמצאים סימנים המעידים כי מדובר במוות לא טבעי והגופה שוחררה לקבורה.

שלושה ימים לאחר המוות הגיע הבן לתחנת המשטרה והחל לגולל את גרסתו, שלפיה התעמת עם אביו לפני שמת. לפי המשטרה, בעת שהבינו כי החשוד מפליל את עצמו הוזמנה לתחנה סנגורית תורנית מהסנגוריה הציבורית, עורכת הדין יעל ניסן, והוא נחקר. לדבריה, החשוד היה נסער ומבולבל ולא הצליח לספק גרסה סדורה למעשיו. "היה קושי רב לקבל ממנו מידע או תמונה", אמרה.

בעקבות הגרסה החדשה שמסר הבן, נשלחה בקשה לחוות דעת נוספת מהמכון הפתולוגי והמשטרה ביקשה להאריך את מעצר החשוד בטענה כי החשד נגדו התחזק וכי ישנה ראיה נוספת התומכת בכך שהוא אחראי למות אביו. עורכת דינו מסרה בדיון שנערך בבית משפט השלום בתל אביב כי החשוד לוקה בנפשו, והמשטרה ביקשה לערוך לו בדיקה פסיכיאטרית.

השופט, עופר נהרי, החליט להאריך את מעצרו עד יום רביעי. בהחלטתו קבע כי קיים חשד סביר כי הבן ביצע את העבירה וציין כי הוא מאריך את מעצרו לא רק על סמך הודאתו. יחד עם זאת, אמר השופט כי לא חמק מעיניו מצבו הנפשי והורה לשכנו במעצר בבית החולים אברבנאל ולערוך לו בדיקה פסיכיאטרית מקיפה.

עורכת הדין ניסן סיפרה בדיון על השיחה שערכה עמו בתחנת המשטרה. "הוא מתנתק ממני כל כמה שניות, חושד גם בי, ולא מוסר לי גרסה", תיארה. "אני מדברת עמו משפטים שהוא לא  זוכר לאחר מספר שניות או דקות ובטח שלא ניתן לקרוא לשיחה זו ייעוץ כפי שזקוק כל אדם בטרם חקירתו". בהמשך סיפרה כי החשוד לא היה מוכן להישאר בחדר ללא החוקרת וחשד בסנגורית שלו. "המדינה צריכה לעשות הכל כדי להחיש את החקירה ואז לראות האם מה שאומר החשוד מתאים לראיות שהמדינה תאסוף", סיכמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ