לבקשת המשטרה, בית המשפט שחרר את החשוד ברצח יסמין רז למעצר בית

נציג המשטרה מסר בדיון בבית משפט השלום בתל אביב כי נדרשות פעולות חקירה נוספות בתיק של רז, שנהרגה בנפילה ממרפסת ביתה בחולון, אך לדבריו הן לא מצריכות להותיר את החשוד במעצר

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבניין בחולון שממנו נפלה רז, בשבוע שעבר
בר פלג
בר פלג

בית משפט השלום בתל אביב שחרר הבוקר (שני) לשבעה ימי מעצר בית את החשוד ברצח יסמין רז, שנהרגה בנפילה ממרפסת ביתה בחולון בינואר. המשטרה ציינה בדיון כי עליה לבצע פעולות נוספות בחקירה, אך הן לא דורשות כי החשוד יישאר במעצר, וביקשה לשחררו לעשרה ימי מעצר בית.

יסמין רזצילום: באדיבות המשפחה

מעצרו של החשוד, תושב חולון בן 48, הוארך ביום חמישי בשבוע שעבר בחמישה ימים. במשטרה תכננו לבקש מבית המשפט לשחררו למעצר בית, אולם מאוחר יותר שינו את החלטתם. נציגי המשטרה גם הציגו בפני השופט ראיה חדשה שלא הוצגה בפני החשוד.

בימים הראשונים שלאחר מותה של רז, בת 28, סברו במשטרה כי היא התאבדה. ואולם, נציג צוות החקירה במרחב איילון הכחיש בדיון שנערך בתחילת השבוע שעבר כי התיק נרשם בתחילה כתיק התאבדות. לדברי הנציג, חקירת המקרה התקיימה ללא הפסקה.

החשוד שהה בדירה בזמן שרז נפלה אל מותה, ותושאל על ידי המשטרה מיד לאחר מכן. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה כשבוע וחצי לאחר המקרה, והחשוד נעצר לפני כשבוע. השופט עלאא מסראווה, שדן ביום שני בהארכת מעצרו, אמר כי על סמך הראיות שהוצגו בפניו קיים חשד סביר שהחשוד ביצע את המעשים המיוחסים לו. מסראווה ציין כי הושקעה בחקירה מחשבה רבה וכי קיימות ראיות טובות, והגדיר ראיה אחת "חשובה".

בשבוע שעבר קבעה חוות דעת פסיכיאטרית ראשונית כי החשוד כשיר לעמוד לדין, על אף שתי חוות דעת קודמות בשני תיקים אחרים, שקבעו כי הוא אינו כשיר. לאחרונה נסגרו כמה תיקים פליליים נגדו בשל כך. בחודשים נובמבר ודצמבר קבע הפסיכיאטר המחוזי כי החשוד מצוי במצב פסיכוטי ובעל בוחן מציאות לקוי ופגום - ברמה המשפיעה על יכולת התקשורת שלו. לפי עורך דינו, החשוד סובל ממחשבות רדיפה, אך מעולם לא אושפז במחלקה פסיכיאטרית.

ביוני 2017 הואשם החשוד באיומים ובתקיפת עובד בפיצרייה, ובאוגוסט 2018 הואשם באיומים, בהפרעה לשוטר ובהתנגדות למעצר. חוות דעת פסיכיאטריות קבעו בתיק הראשון כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין, וכי "בשעת המעשה לא יכול היה להבחין בין טוב לרע". בחוות דעת מעודכנת מדצמבר האחרון, חודש לפני מותה של רז, נקבע כי הוא שרוי במצב פסיכוטי ואינו יכול לעקוב אחר ההליך המשפטי.

בדיון בתיק השני, שנערך כשבועיים לאחר מותה של רז, אמרה נציגת המשטרה כי על אף חוות הדעת הפסיכיאטרית, במשטרה מעריכים כי הנאשם לא מהווה סכנה לציבור. "אנחנו לא מוצאים סיכון מיוחד בנאשם ועל כן הוסכם כי לא ייקבעו דרכי טיפול בו", אמרה. המעשים המיוחסים לו בתיק זה אירעו ב-2015 כששכנים התלוננו על רעש מדירה שבה ביקר, אותה הדירה שממנה נפלה רז אל מותה בינואר האחרון.

עו"ד ניר אלפסה, שייצג את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר: "טענו לאורך כל הדרך שמרשי לא פגע במנוחה ולא אחראי למותה הטרגי. מקץ שמונה ימים שבהם נחקר, הגיעה המשטרה לאותה מסקנה ושחררה את מרשי, ולא נותר אלא להצטער על אותם ימים בהם שהה במעצר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ