שבע שנות מאסר נגזרו על עובד בקונסוליה הצרפתית שהבריח נשק מהרצועה לגדה

רומן פרנק הורשע בהסדר טיעון בהעברת 30 כלי נשק תמורת 26 אלף שקל, וניצול חסינותו הדיפלומטית כדי להימנע מחיפוש. בגזר הדין נכתב כי "הניצול הציני שעשה יכול לפגוע ביחסים בין המדינה לדיפלומטים המשרתים בה"

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרכב של הקונסוליה הצרפתית שבו הוברח הנשק. משמאל: העובד רומן פרנק
אלמוג בן זכרי

שבע שנות מאסר נגזרו היום (שני) על רומן פרנק, עובד הקונסוליה הצרפתית בירושלים שהורשע בהעברת כלי נשק מרצועת עזה לגדה המערבית. בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את הסדר הטיעון בין הפרקליטות לפרנק, שהודה שקיבל כ-26 אלף שקל תמורת העברת 30 כלי נשק. בנוסף, נגזרו עליו שישה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 30 אלף שקל.

השופט דניאל בן טולילה הרשיע את פרנק בייבוא נשק, בנשיאתו ובהובלתו ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. על פי כתב האישום שבו הודה, הוא ניצל את חסינותו הדיפלומטית כעובד בקונסוליה כמה פעמים כדי להעביר את הנשק במכוניתו במעברי הגבול.

בגזר הדין נכתב: "הניצול הציני שעשה הנאשם במעמדו כעובד קונסוליה יש בו מבחינה פוטנציאלית לפגוע גם במרקם מערכת היחסים שבין המדינה לבין עובדי קונסוליה המשרתים בה. כך למשל, יכול ובעקבות מעשים כדוגמת אלה של הנאשם, הבדיקות הפיזיות שתערכנה בעתיד לרכבים קונסולריים היוצאים ונכנסים מעזה ומשטחי איו"ש תהיינה מדוקדקות יותר".

פרנק החל לעבוד בקונסוליה בינואר 2017 כנהג של דיפלומטים וכמסייע באבטחה. את ההעברות נהג לבצע כאשר הוא מלווה בדיפלומטים צרפתים נוספים, כדי להקטין את הסיכוי שיבצעו חיפוש ברכבו. הוא נעצר בפברואר בשנה שעברה. בנוסף אליו, הואשמו בפרשה חמישה בני אדם. ארבעה אחרים הורשעו בעבירות נשק שונות והושתו עליהם עונשי מאסר הנעים בין שנתיים וחצי לחמש שנות מאסר. משפטו של הנאשם מוחמד כתות עדיין מתנהל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ