אסיר ביטחוני מואשם בניסיון רצח של סוהר במהומות בכלא קציעות

אסלאם אלושאחיה הואשם בניסיון לרצח ופציעה בנסיבות מחמירות על רקע לאומני. בכתב האישום נגדו נכתב שתכנן להרוג קצין יהודי כנקמה על ההחלטה לשבש את קליטת הטלפונים הניידים בכלא

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא קציעות, בליל התקרית
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד אסיר ביטחוני שהיה מעורב במהומות בכלא קציעות בחודש שעבר, במהלכן נדקרו שני סוהרים של שב"ס. האסיר, אסלאם אלושאחיה, בן 36, הואשם בניסיון לרצח ופציעה בנסיבות מחמירות על רקע לאומני. 

בכתב האישום שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע צוין כי אלושאחיה תכנן להרוג קצין יהודי כנקמה על מה שסבר שהינה החלטתו של השר לביטחון פנים לשבש את קליטת הטלפונים הניידים בכלא. הוא נאשם בכך שהכין והסתיר שתי סכינים מפיסות מתכת שחתך ממגשי האוכל שבכלא, באורך להב של 5.5 ס"מ ו-6.5 ס"מ.

אלושאחיה מואשם שבזמן התקיפה הוציא סכין מכיס המעיל שלבש, הסתער לעבר הקצין ודקר אותו תוך קריאות "אללה הוא אכבר". בכתב האישום צוין כי "הנאשם ביצע את העבירות מתוך מניע דתי, מדיני, לאומני או אידאולוגי, ובמטרה לעורר פחד ובהלה בציבור..." הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

בתקרית נדקרו שני סוהרים של שב"ס על ידי שני אסירי חמאס. מצבו של אחד מהם, קצין בדרגת רב-כלאי, הוגדר תחילה קשה והתייצב. הסוהר השני נפצע קל וטופל במקום. בתקרית נפצעו עוד 11 אסירים, שניים מהם במצב קשה. לדברי גורם בשב"ס, המקרה אירע בעת העברת אסירים משני אגפים של חמאס, אז הצליחו השניים לדקור את הסוהרים, ככל הנראה באמצעות דוקרנים מאולתרים.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן גינה אז את המעשה. "תקיפת סוהרינו בכלא קציעות על ידי מחבלי חמאס חמורה מאוד ומוכיחה שוב ששירות בתי הסוהר נמצא כיום בחזית המאבק בטרור", אמר, "ההתקפות לא ירתיעו אותנו מלהפעיל את החסמים הסלולריים שמונעים טרור והן רק ממחישות את חשיבות הפרויקט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ