תושב מאחז נאשם כי הטיס מסוק פרטי בגדה וסיכן מטוס הרקולס של חיל האוויר

לפי המשטרה, ידידיה משולמי המריא ממנחת פיראטי שבנה ליד ביתו הסמוך להתנחלות איתמר. אחד משני טייסי חיל האוויר הצליח להסיט את מטוס ההרקולס שהיה בטיסת אימון כדי למנוע התנגשות. כתב האישום מייחס למשולמי עשרות טיסות בשמי השומרון ובקעת הירדן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס הרקולס מסוג קרנף בבסיס חיל האוויר בנבטים, 2010

טייס חיל האוויר במילואים, תושב מאחז ליד ההתנחלות איתמר, נאשם כי הטיס מסוק פרטי במרחק של כ-500 מטר מטיסת אימונים של הרקולס מסוג קרנף בבקעת הירדן. הטיסה, שאירעה בנובמבר האחרון, היוותה סכנה ממשית להתנגשות בין שני כלי הטיס מאחר שהמסוק הפרטי לא זוהה על ידי ההרקולס. אחד משני טייסי חיל האוויר שהיו בטיסת האימון הצליח להסיט את המטוס ממסלולו. המשטרה גבתה לאחר מכן עדות מהשניים.

הטייס, ידידיה משולמי, הטיס את המסוק ליד ההתנחלות פצאל בניגוד לחוק, לאחר שהמריא מביתו במאחז. שם, בנה משולמי לפי המשטרה מנחת פרטי לא חוקי. הוא חשוד בשורת עבירות ובהן הפעלת כלי טיס באופן שיש בו לגרום סכנה לחיי אדם, עבירה שעונשה המקסימלי הוא שלוש שנות מאסר. משלומי לא הגיב לטענות.

המסוק הפרטי של משולמי במחסום קלנדיהצילום: דוברות המשטרה

משולמי, בן 44, מטיס בשנים האחרונות כמה כלי טיס מהמנחת שהקים, ומצוי במהלכם של כמה הליכים משפטיים בעקבות טיסותיו. רישיון הטיס שלו נשלל בעקבות טיסות בגדה המערבית, ובמארס האחרון נחת עם מסוקו ליד מחסום קלנדיה. בחקירתו אמר אז שברצונו להשתלט על המחסום. הוא נעצר במקום והוגש נגדו כתב אישום.

משולמי מחזיק ברשותו ארבעה כלי טיס ובהם מסוקים ומטוס זעיר, אשר אינם רשומים כחוק. כתב האישום הנוכחי מייחס לו עשרות טיסות בשמי השומרון ובקעת הירדן. משולמי שימש בעברו כטייס מסוקי תובלה בחיל האוויר ונטל חלק בפעילויות מבצעיות רבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ