האם שהטביעה למוות את בנה באילת זוכתה מחמת אי-שפיות ותאושפז ל-25 שנה

לאחר שהפרקליטות הגישה נגדה כתב אישום בגין רצח, זיכה בית המשפט המחוזי בבאר שבע את האם מאוקראינה. בדיקות פסיכיאטריות קבעו כי לא היתה אחראית למעשיה

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילד ובן זוגה של האם
הילד ובן זוגה של האם

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה היום (ראשון) מחמת אי-שפיות, את האם מאוקראינה שהואשמה כי הטביעה למוות את בנה בן הארבע באילת לפני כחודשיים. בית המשפט קבע כי האם תועבר לאשפוז לתקופה של עד 25 שנים. האם זוכתה בעקבות בדיקות פסיכיאטריות שנערכו לה, וקבעו כי היא אינה כשירה לעמוד לדין וכי לא היתה אחראית למעשיה.

בחודש שעבר הגישה הפרקליטות כתב אישום בגין רצח נגד האם, אף שכבר אז קבעה חוות דעת פסיכיאטרית כי היא אינה כשירה לעמוד לדין. הפרקליטות הודיעה אז כי תדרוש חוות דעת נוספת בעניינה.

זירת התקרית באילת, בפברוארצילום: דוברות מד"א

על פי כתב האישום, ב-11 בפברואר בשעות הערב הטביעה האם את בנה באמבטיה בדירתה. "הנאשמת המיתה את המנוח לאחר שהחליטה לעשות כן, והמיתה אותו בדם קר, מבלי שקדמה התגרות בתכוף למעשה, בנסיבות שבהן יכולה היתה לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיה, ולאחר שהכינה עצמה להמיתו, והכינה אמצעי שבו המיתה אותו", נכתב.

בחקירתה הודתה האם ברצח, וטענה שעשתה זאת כי חששה שבנה יילקח ממנה. זאת, אף שביום הרצח הגיעו היא ובן זוגה למשרד רשות האוכלוסין וההגירה יחד עם הילד לצורך הליך קבלת אזרחות, שהתקדם ללא קושי. 

בית המשפט המחוזי הורה בפברואר לקבור את גופת הילד באוקראינה. זאת, לאחר שהפרקליטות פנתה לבית המשפט בבקשה שיכריע היכן לקבור אותו. השופטת שרה דברת דחתה את בקשת האם לקבור את הילד בישראל, וקבעה כי יש להטיס את גופתו לאוקראינה, שם מתגורר גבר הטוען כי הוא אביו. בפסק הדין נכתב כי בן זוגה של האם הסכים להעביר את גופת הילד לידי הגבר הטוען כי הוא אביו הביולוגי, "אלא אם האם תביע רצונה המפורש כי הקטין ייקבר בישראל". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ