צעירות מהנגב ירצו עונש מאסר בגין חבירה לדאעש ותכנון פיגוע

בין ארבע לחמש שנות מאסר נגזרו על תסנים ורחמה אל אסד, שהצטרפו לקבוצות המזדהות עם דאעש בטלגרם. הן ערכו סיורים באוניברסיטת בן-גוריון ובמכללת קיי כדי לאסוף מידע בדבר האפשרות לבצע בהן פיגוע

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תסנים (משמאל) ורחמה אל אסד בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, היום
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (שלישי) ארבע וחמש שנות מאסר על שתי קרובות משפחה מהיישוב לקיה, שחברו לארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) וסייעו בתכנון פיגועים. השתיים, תסנים ורחמה אל אסד, בנות 20, הורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע מעשה טרור, קשירת קשר לפשע (שידול לרצח שהוא מעשה טרור וחברות בארגון טרור) ועבירות נוספות. על תסנים נגזרו חמש שנות מאסר ועל רחמה נגזרו ארבע שנות מאסר.

בכתב האישום נגד השתיים, שהוגש בשנה שעברה, נכתב כי תסנים ורחמה היו חברות בכמה קבוצות המזדהות עם דאעש ברשת טלגרם, שם יצרו קשר עם אנשים שפועלים עבור הארגון. עוד נכתב כי תסנים חברה ברשת לאדם המכונה "שייח' קאסם", הפועל בשם הארגון, והוא שוחח עמה על האפשרות לבצע פיגוע בישראל. לפי כתב האישום, היא הביעה נכונות עקרונית לסייע לו.

"שייח' קאסם" ביקש ממנה לבחון את הכניסות וסידורי האבטחה של אוניברסיטת בן-גוריון, התחנה המרכזית ומכללת קיי בבאר שבע, ותסנים השיבה לו כי בתחנה המרכזית יש מוסלמים רבים ולכן לא כדאי לבצע שם פיגוע. לאחר מכן היא שיתפה בדברים את רחמה, והשתיים יצאו לסייר באוניברסיטת בן-גוריון ובמכללת קיי כדי לאסוף מידע בדבר האפשרות לבצע פיגוע במוסדות באמצעות מזוודת נפץ. לפי כתב האישום, השתיים הגיעו למסקנה כי לא ניתן להכניס מזוודת נפץ למוסדות הללו בשל סידורי האבטחה.

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע אהרון משניות קבע כי "לא יכולה להיות מחלוקת על חומרת מעשיהן של הנאשמות, אשר נועדו לפגוע בביטחון המדינה והציבור. הנאשמות היו פעילות בארגון דאעש שהינו ארגון טרור... פעילותן של הנאשמות, והזדהותן עם הארגון הרצחני, באו לידי ביטוי לא רק במעשים שהן עצמן תכננו לעשות, אלא גם בניסיונות שלהן לשכנע אחרים, משתתפי קבוצות ברשת טלגרם, כי דרכו של דאעש היא הדרך הנכונה, ויש בכך כדי ללמד על המחויבות שהנאשמות גילו כלפי הארגון הרצחני".

עוד ציין כי "הנאשמות פעלו בתחכום... הן הגיעו לבחון את השטח ואף היו שותפות בבחירת המקום והמועד שבו תכננו לבצע את הפיגועים... מדובר אפוא בפעילות ממשית בארגון טרור רצחני, שלא התבטאה רק בגלישה באינטרנט ובקשר ערטילאי עם פעילי טרור אחרים, אלא עברה לפסים מעשיים, כאשר שתי הנאשמות היו מעורבות בהכנות מעשיות לקראת הוצאת פיגועי טרור קשים, שאם חלילה היו יוצאים לפועל היו עלולים לגרום למותם של אזרחים רבים חפים מפשע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ