המשטרה גבתה עדות מאדם שהעביר לה מידע על פרשת המניות של נתניהו

העד טען בפני חוקרי להב 433 כי ראש הממשלה לא רכש מכספו את המניות מבן דודו וכי העסקה ביניהם מעלה חשד לפלילים. במשטרה הדגישו בצעד חריג כי לא נפתחה כל בדיקה או חקירה בנושא

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, השבוע
נתניהו בישיבת הממשלה, השבועצילום: Ronen Zvulun/אי־פי

חוקרי להב 433 גבו אתמול (שני) עדות מאדם שמסר פרטים אשר לדבריו עוסקים ברכש המניות שביצע ראש הממשלה בנימין נתניהו ביחד עם בן דודו נתן מיליקובסקי בחברת SeaDrift. לטענת העד, נתניהו לא רכש מכספו את המניות והעסקה בינו לבין בן דודו מעלה חשד לפלילים. על פי דיווח ב-ynet, העד מסר גם מסמכים והקלטות העוסקות בפרשה.

חרף גביית העדות, במשטרה מסרו כי לא פתחו בבדיקה או בחקירה הנוגעת לפרשת המניות של נתניהו, וציינו כי גביית העדות היתה בעקבות פניית העד למשטרה. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להכריע בקרוב אם לפתוח בבדיקת הפרשה.

נתן מיליקובסקיצילום: MICHAEL FALCO / NYT

מטעמו של ראש הממשלה נמסר כי "ראש הממשלה פעל לחלוטין לפי הדין והמשטרה עצמה כבר הכחישה שפתחה בבדיקה או בחקירה בנושא". עוד נמסר: "כנראה שיש גורמים בתקשורת שעדיין לא הפנימו את תוצאות הבחירות. נגמרו הימים שבהם מעלים ידיעות שווא בתקשורת כדי להניע חקירות סרק נגד ראש הממשלה נתניהו".

דובר משרד המשפטים מסר: "איננו מגיבים למהלכים לא פומביים של רשויות האכיפה, לרבות פעולות מודיעיניות או קבלת מידע מגורמים כאלה ואחרים. למען הסר ספק, טרם התקבלו החלטות כלשהן בפניות הקשורות לעניין המניות, וממילא לא נפתחה בדיקה או חקירה".

בחודש שעבר פורסם ב"הארץ" כי גורמים ברשויות האכיפה שהיו מעורבים בחקירת פרשת הצוללות (תיק 3000) סבורים כי יש לפתוח בחקירה נגד נתניהו בעקבות הגילויים האחרונים בנוגע למניות שהחזיק בעבר. לדברי אותם גורמים, המידע שהצטבר בעת האחרונה ושמצטרף למידע שכבר היה בידי הרשויות מלמד כי נתניהו היה שרוי ב"ניגוד עניינים מובהק". 

במקביל, פורסם כי הפרקליטות בוחנת את קשריו העסקיים של נתניהו עם בן דודו. הבדיקה מתמקדת במניות שהחזיק ראש הממשלה במפעל SeaDrift בטקסס, שאותו ניהל מיליקובסקי. המניות נרכשו בכ-600 אלף דולר ב-2007, בעת שנתניהו היה יו"ר האופוזיציה, ונמכרו בנובמבר 2010 ב-16 מיליון שקלים, במסגרת מיזוג בין המפעל לבין חברת גרפטק. גרפטק היא ספקית של התאגיד הגרמני תיסנקרופ, שייצר עבור ישראל צוללות וספינות בעסקה שעמדה במרכז פרשת הצוללות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ