12 פעילי תנועת המקדש נעצרו לאחר שניסו להקריב גדיים בהר הבית

כבכל שנה, הפעילים נתפסו לפני שהצליחו להגיע עם הגדיים להר ושוחררו בתנאים מגבילים. באחד המעצרים פרץ עימות בין השוטרים לפעילים ועוברי אורח

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טקס תרגול קורבן פסח מול הר הבית, השבוע
ניר חסון
ניר חסון

12 פעילי תנועת המקדש "חוזרים להר" נעצרו היום (שישי) בעיר העתיקה בירושלים כשברשותם גדיים שנועדו להקרבת קורבן הפסח על הר הבית. המשטרה עוצרת בכל שנה פעילים בדרכם להר, ומשחררת אותם בתנאים מגבילים.

באחד המעצרים פרץ עימות בין השוטרים לבין הפעילים ועוברי אורח שניסו למנוע את המעצר. לפחות ארבעה גדיים נתפסו השנה על ידי המשטרה. אחד מהפעילים שנעצרו הוא יו"ר התנועה, רפאל מוריס, שנעצר היום בכיכר צה"ל מחוץ לעיר העתיקה.

טקס תרגול קורבן פסח מול הר הבית, השבועצילום: אמיל סלמן

"המשטרה שמה לעצמה למטרה לנסות להשתיק ולהסתיר מעיני הציבור את העוולות הבלתי חוקיות אותן היא מבצעת, וממשיכה לפגוע בחופש הביטוי ובזכויות אזרח בסיסיות", אמר היום מוריס. "הקרבת קורבן הפסח היא מצווה לאומית בעלת חשיבות רבה, ועל אף נסיונות גורמים במשטרה, בין בכירים בין זוטרים לסכל אותה, היא תתקיים; אם לא השנה, אז בשנה הבאה".

מהמשטרה נמסר: "במהלך פעילות המשטרה להבטחת שלום הציבור וביטחונו, המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים, ובמהלך היום נעצרו באזור העיר העתיקה כל החשודים שהיו מעורבים בניסיונות להפר את הסדר הציבורי ואחד מהם אף הכשיל שוטר בעת מילוי תפקידו".

אתמול לפנות בוקר עצרה המשטרה שני פעילים נוספים ויחד איתם עיכבה לשעות ארוכות גם שני עיתונאים שהתלוו אליהם. ציודם של העיתונאים, הגר שיזף ויותם רונן, הוחרם למספר שעות ושוחרר רק לאחר מחאה מצד עורך "הארץ" אלוף בן, ארגון העיתונאים, מועצת העיתונות ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ