המשטרה עצרה חשוד במעורבות בהתנקשות כפולה בת"א בנובמבר האחרון

לפי החשד, העצור מקושר לראש ארגון פשיעה מהמרכז ויובא מחר לדיון בהארכת מעצרו. בהתנקשות, שבמסגרתה התפוצץ מטען במכונית בשכונת התקווה בעיר, נהרגו אלעד סרדניוף ועוזי בר ציון, ככל הנראה בעקבות סכסוך מתמשך בין ארגוני פשיעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת ההתנקשות בשכונת התקווה בתל אביב, בנובמבר

המשטרה עצרה הבוקר (ראשון) חשוד במעורבות בהתנקשות בעבריינים עוזי בר ציון ואלעד סרדניוף, בפיצוץ מטען במכונית בשכונת התקווה בתל אביב בחודש נובמבר באחרון. החשוד, המקושר לראש ארגון פשיעה ממרכז הארץ, יובא מחר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

במשטרה חושדים כי הרקע להתנקשות, שבה נפצע אדם נוסף באורח בינוני, הוא סכסוך מתמשך בין ארגוני פשע מהמרכז. לאחר ההתנקשות, נעצר חשוד במעורבות בפיצוץ ושוחרר.

אנשי משטרה בזירת ההתנקשות בשכונת התקווה בתל אביב, בנובמברצילום: אילן אסייג

סרדניוף, תושב תל אביב שהיה בן 36 במותו, היה עבריין המוכר למשטרה מתחום השוק האפור וההימורים הבלתי חוקיים. ב-2013 הוגש נגדו כתב אישום בגין סחיטה באיומים של כדורגלן הפועל תל אביב לשעבר, עמרי קנדה. לפי כתב האישום, סרדניוף "קנה" את חובו של קנדה לשוק האפור ואיים עליו ועל אחיו כמה פעמים. בית המשפט גזר עליו תשעה חודשי מאסר, והוא הורשע גם בעבירות רכוש שונות. לסרדניוף עצמו היה חוב לעודה קוטאייר, ראש ארגון פשע מאזור המשולש. לפי כתב אישום שהוגש נגדו בשנה שעברה, קוטאייר ואנשי ארגונו איימו על סרדניוף כדי שישלם את חובו. סרדניוף היה אמור להעיד נגד ראש ארגון הפגש, נגדו הוגש כתב אישום בגין רצח.

בר ציון היה מקורב למשפחת מוסלי שפועלת בגוש דן ושמוגדרת כאחד מארגוני הפשע הגדולים בישראל. בעבר הוא ריצה עונש של שש שנות מאסר וחצי, לאחר שב-2005 הורשע בעבירות של סחר בנשק והחזקה של מטעני חבלה ביחד עם יוסי מוסלי. לאחר שחרורו, בר ציון שב לפעול במסגרת הארגון, והמשטרה ייחסה לו מעמד משמעותי כאחד מאנשי השטח המובילים שלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ