מנדלבליט מבהיר: השימוע לנתניהו צריך להיערך עד יולי ולא יידחה בגלל מחלוקת שכר הטרחה

עורכי הדין של ראש הממשלה לא אספו את חומרי החקירה בתיקי ראש הממשלה מאחר שטרם הוסדר שכרם. מנדלבליט הבהיר כי אם לא יתאמו מועד לשימוע עד 10 במאי, יצטרך לקבל החלטה סופית על סמך הראיות שבפניו

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנדלבליט, במארס
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הבהיר היום (ראשון) כי השימוע של ראש הממשלה בנימין נתניהו ייערך עד 10 ביולי. בהודעה לבאי כוחו של נתניהו, כתב מנדלבליט כי אם ברצונם לקיים את ההליך, עליהם לתאם מועד לכך עד 10 במאי. פרקליטיו של נתניהו הם היחידים שטרם אספו את חומרי החקירה מבין החשודים בתיקים שבהם הוא מעורב, אף שהם עומדים לרשותם כבר שבועיים.

כפי שפורסם ב"הארץ", לאחרונה מסרו הסנגורים לפרקליטות כי אין בכוונתם לאסוף את החומרים כל עוד לא הוסדר שכר הטרחה שלהם. במכתב שהעביר מנדלבליט הערב לסנגורים, נכתב: "סוגיית הסדרת שכר הטרחה אינה עומדת לפתחנו. על כן, אין בה כדי להצדיק כל עיכוב בהעברת ליבת חומרי החקירה לרשות ראש הממשלה או לידי באי כוחו, וממילא אין בדבר כדי להשפיע על מועד קיום השימוע".

נתניהו בבית הנשיא, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

מנדלבליט הבהיר כי ככל שראש הממשלה יבחר שלא לקיים את הליך השימוע, יקבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה סופית בעניינו על סמך חומרי הראיות שבפניו. כלומר, הוא יגיש את כתב החשדות ככתב אישום.

בפברואר הודיע מנדלבליט על הגשת כתב אישום בעבירת שוחד נגד נתניהו בשלושת התיקים נגדו, בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, בכפוף לשימוע. בתיק 4000, לפי כתב החשדות, נרקמה עסקת תן וקח בין נתניהו לבעלי וואלה ובעל השליטה בבזק לשעבר, שאול אלוביץ'. ראש הממשלה עסק לכאורה בעניינים העסקיים של אלוביץ' באופן שהניב לו לפחות 1.8 מיליארד שקל. עוד עולה מכתב החשדות כי ראש הממשלה ורעייתו שרה נתניהו העבירו באופן עקבי בקשות לשינוי הסיקור באתר וואלה כך שישרת אותם ואת מטרותיהם הפוליטיות ויפגע ביריביהם.

בתיק 2000, עולה מכתב החשדות כי נתניהו ובעלי "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, דנו בעסקת שוחד, וראש הממשלה ניצל את ההצעה כדי להיטיב את הסיקור בעניינו בעיתון. בתיק 1000 עלה כי ראש הממשלה קיבל לאורך השנים טובות הנאה מבעלי ההון מילצ'ן ופאקר בסך יותר מ-900 אלף שקלים.

ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה אמורה לדון שוב במועד שטרם נקבע בבקשת נתניהו לגייס שני מיליון דולר למימון הגנתו משני אנשי עסקים אמריקאים - בן דודו נתן מיליקובסקי וספנסר פרטרידג'. הוועדה תתכנס בהרכב חדש, בראשות השופט שלום ברנר, לאחר שההרכב הקודם דחה פעמיים את הבקשה. ל"הארץ" נודע כי נתניהו נערך לקבל את ההלוואה רק מפרטרידג'.

צוות ההגנה של נתניהו מונה כעת חמישה עורכי דין - נבות תל צור, עמית חדד, טל שפירא, השופט בדימוס עודד מודריק ופיני רובין. הסכום שנתניהו מבקש לגייס אינו כולל את עלויות ההכנה לשימוע, ונועד לדבריו למימון שכר הטרחה של סנגוריו הקודמים, ירון קוסטליץ וקרן שפירא, והתשלום לצוות ההגנה החדש על עבודתו בחודשים האחרונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ