הפרקליטות: אין החלטה סופית לגבי חסינותה של הדס שטייף בפרשת אפי נוה

נציגת הפרקליטות אמרה את הדברים בדיון בתביעה שהגיש ראש לשכת עורכי הדין לשעבר נגד העיתונאית בשל פריצה לטלפון הנייד שלו. כששטייף מסרה את המכשיר התגבשה הבנה בינה לבין הפרקליטות שלא תועמד לדין

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נוה בתל אביב, בינואר
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הודיעה היום (ראשון) כי לא קיבלה החלטה סופית בעניין חסינותה של העיתונאית הדס שטייף, שהשיגה מידע מהטלפון הנייד של ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נוה ומסרה אותו למשטרה. ההתכתבויות במכשיר העלו חשד כי נוה קידם שופטים תמורת מין. כשמסרה שטייף את המכשיר, התגבשה הבנה בינה לבין הפרקליטות כי לא תועמד לדין בגין האופן שבו השיגה אותו.

בדיון ראשון בתביעה שהגיש נוה נגד שטייף בגין פריצה לטלפון הנייד שלו, אמרה נציגת הפרקליטות כי "המשטרה גבתה עדות משטייף, ועדיין לא התקבלה החלטה סופית בעניין מעמדה". הפרקליטה, סימה אזולאי, אמרה עוד כי שטייף ושאר עיתונאי גל"צ העבירו למשטרה את כל החומרים שהיו ברשותם ולא נשאר עותק בידיהם. כשסנגורו של נוה, עו"ד בעז בן צור, טען כי שטייף עדיין ממשיכה להחזיק בחומרים ומאיימת לפרסם אותם, השיבה שטייף כי "מדובר בשקר".

בפברואר האחרון הגיש נוה לבית המשפט המחוזי בלוד תביעה על סך שבעה מיליון שקלים נגד שטייף, ונגד תחנת הרדיו על פריצה לטלפון הנייד שלו. נוה, החשוד בקבלת שוחד מיני תמורת קידום שופטים, כתב בתביעה כי שטייף הוציאה מידע אישי מהטלפון הנייד שלו. התביעה הוגשה גם נגד המגיש רזי ברקאי, עורכת התוכנית "מה בוער", נורית קנטי, ראש חטיבת החדשות בתחנה, אילאיל שחר, ומפקד גלי צה"ל, שמעון אלקבץ. בחודש שעבר הגיש פרקליט המדינה בקשה לעכב את הדיונים בהליך, בשל החקירה הפלילית שמתנהלת בפרשה.

לדיון היום באו רק חלק מהנתבעים, ובהם שטייף, קנטי ואלקבץ. השופט, אורן שוורץ, נזף באנשי גלי צה"ל שלא הגישו כתב הגנה ושחלקם לא התייצבו לדיון. "לא מקובל שחלק מהנתבעים עושים דין לעצמם", כתב. קנטי טענה בדיון כי מעולם לא קיבלה לידיה את התביעה, ונסתרה על ידי פרקליטה מטעם הפרקליטות הצבאית שנכחה בדיון. השופט החליט שלא להטיל עליהם הוצאות משפט.

הדס שטייף, בשנה שעברהצילום: עופר וקנין

לדיון היום באו אנשי גלי צה"ל ללא ייצוג משפטי. הפרקליטות הבהירה בדיון כי היא לא מייצגת אותם, אף שמדובר בעובדי מדינה. "קיימת מניעות בשלב זה לבחון את ייצוגם על ידי הפרקליטות המדינה", הוסיפה לגבי ההליך הפלילי. אזולאי הוסיפה כי תלונתו של נוה על גניבה ופריצה מטופלת במסגרת חקירת הפרשה. אשר לחקירת הפרשה, אמרה: "אין לי כרגע יכולת להגיד הערכת זמנים. מטבע הדברים גם גורמי החקירה רוצים שזה יסתיים".

בתום הדיון סוכם כי הפרקליטות תגיש בעוד כשבועיים מסמך סודי לשופט שיפרט את הבעייתיות בניהול ההליך במקביל לחקירה והחשש משיבוש החקירה הפלילית בפרשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ