מציאת הגופה במרכז: קרובי משפחת הנעדרת הורשעו בעבר בניסיון לכלוא אותה

במשטרה מעריכים שהגופה שנמצאה אתמול שייכת לנג׳לאא אלעמורי בת ה-19 מלוד שנעדרת זה כשבועיים. אלעמורי נראתה בפעם האחרונה החודש, סמוך למועד שחרורו של קרוב משפחתה ממאסר, שהורשע בניסיון לכלוא אותה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

במשטרה מעריכים שגופת האשה שנמצאה אמש סמוך לתל חדיד, באזור יער בן שמן, היא נג'לאא אלעמורי בת ה-19, שנעדרת זה כשבועיים. מיד לאחר מציאת הגופה, כוחות משטרה גדולים עצרו חמישה מבני משפחתה. הגופה הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר לצורך קביעת הזהות וסיבת המוות. 

נג'לאא אלעמורי
נג'לאא אלעמורי

אלעמורי סבלה מאלימות ואיומים מבני משפחתה במשך שנים רבות ובעבר גם שהתה במקלט לנשים מוכות. היא נראתה לאחרונה החודש, סמוך למועד שבו שוחרר אחד מבני משפחתה ממאסר, לאחר שהורשע בניסיון לכלוא אותה.

גופת האשה נמצאה אמש בשטח סמוך לתל חדיד במרכז הארץ. לפי הודעת המשטרה, החשודים שנעצרו הם שני גברים בני 15 ו-23, ושלוש נשים בנות 28, 29 ו-49, כולם תושבי לוד. צו איסור פרסום הוצא על כל פרטי החקירה והחשודים. 

תפס אותה יוצאת מתחנת המשטרה

הפרק האחרון ביחסיה העכורים של אלעמורי עם משפחתה החל בספטמבר. הצעירה נעדרה מביתה במשך כחודש, והודיעה למשפחתה שאין בכוונתה לחזור. במשטרה היו באותה תקופה בקשר עם אלעמורי בשל היעדרויותיה התכופות מבית משפחתה, והציעו להגן עליה.

מפית תל חדיד

באוקטובר היא הגיעה לתחנת משטרת לוד, ואמרה לחוקרים שכל משפחתה רוצה לפגוע בה – אך לא ידעה להצביע על דמויות ספציפיות במשפחה שמהן חששה במיוחד. השוטרים הציעו לה להיכנס למקלט לנשים מאוימות, והיא סירבה.

אחד מקרובי משפחתה, ששמע שאלעמורי נמצאת בתחנת המשטרה, החליט להשיבה לחיק המשפחה בכוח. הוא הגיע למקום, ותפס אותה בעודה יוצאת מהיציאה האחורית. שוטרים שהיו במקום שמעו את זעקותיה, ועצרו אותו.

לאותו קרוב משפחה עבר פלילי עשיר. הוא נשלח למאסר בעבר אחרי שהורשע בין היתר בעבירות אלימות וסמים. במהלך שהותו בכלא הוא הוגדר כאדם בעל נטייה לאלימות במשפחה. יום לאחר התקרית נעצר קרוב משפחה נוסף, בחשד שסייע לו.

השניים אמרו בחקירה שהם רק רצו לדבר עם אלעמורי, מפני שהם פחדו שהיא 'תסתובב ברחובות'. סמוך למועד שבו קרתה התקרית מחוץ לתחנת המשטרה, אחד מהם נפגש עם חאג' כרים ג'רושי, שעוזר למשטרה ביישוב סכסוכים בחברה הערבית, והפקיד בידיו ובידי המשטרה התחייבות חתומה שלא יאונה לאלעמורי כל רע. זהו מסמך בלי כל משמעות חוקית. בחודש שעבר נרצחה דיאנה אבו קטיפאן לאחר שכמה מקרוביה חתמו על מסמך דומה.

משטרת לוד, בחודש שעבר
משטרת לוד, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

בת כיתתה שלחה לי: 'אני הבאה בתור'

ההליך המשפטי נגד השניים נמשך כחודשיים. באותה תקופה, אלעמורי שבה ואמרה לאנשי מערכת אכיפת החוק שהיא אינה רוצה שקרוביה ישבו בכלא, והוסיפה שהם רק רוצים בטובתה. לבסוף השניים הורשעו בעסקת טיעון שבה הודו בקשירת קשר לביצוע פשע וניסיון לכליאת שווא. אחד מהם נשלח לשישה חודשי מאסר והשתחרר מוקדם יותר השנה, והשני לארבעה חודשי עבודות שירות שהומרו במאסר השתחרר מוקדם יותר החודש.

הפרקליטה בתיק, עו"ד שירלי לוגסי, אמרה שאחת הסיבות לחתימת הסדר טיעון עם השניים, היתה קושי ראייתי להוכיח שמדובר היה בניסיון חטיפה. "מדובר באירוע קצר שלא הבשיל לביצוע מוגמר של העבירה", אמרה אז. היא הוסיפה שההסדר השיג מטרה נוספת: למנוע מאלעמורי, שלא רצתה להעיד נגד קרובי משפחתה, להופיע בבית המשפט.

גורמי רווחה בלוד אמרו שעל רקע היעדרותה של אלעמורי פנו אליהם נשים רבות שאמרו שהן חוששות לחייהן. ״בת כיתתה של נגלאא שלחה לי ׳אני הבאה בתור’״ אמרה סמאח סלאימה, מנהלת ארגון נע״ם (נשים ערביות במרכז), "חיי הנשים הערביות הפכו להפקר גמור בעיר שבה לכל גבר כמעט יש נשק, והירי והעבריינות השתלטו על חיי האנשים והנשים וזה לא מעניין אף אחד. כל הסימנים והאורות האדומים נדלקו בפני הרשויות ואף אחד לא נקף אצבע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ