מאסר עולם ו-16 שנים נגזרו על רוצח הנערה נועה אייל

דניאל נחמני הורשע ברצח שהתרחש לפני 21 שנה, ופרקליטיו ציינו כי הוא עומד על חפותו. משפחתה של אייל: "לנו לא תהיה שום הקלה או נחמה. אנו נישאר לנצח עם הכאב העצום והעצב"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחמני בבית המשפט המחוזי בירושלים, היום

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (שני) מאסר עולם ועוד 16 שנות מאסר על דניאל נחמני, שהורשע בינואר ברצח הנערה נועה אייל לפני 21 שנים. זהו העונש המירבי שיכול היה בית המשפט לגזור על נחמני, שנעצר ב-2014, 16 שנים לאחר ביצוע המעשה. הוא הורשע ברצח ובמעשה סדום, וזוכה מעבירת אונס מחמת הספק. בית המשפט גזר על נחמני גם מתן פיצוי כספי מקסימלי למשפחתה של אייל, 258 אלף שקלים.

נועה אייל

ממשפחתה של אייל נמסר בעקבות גזר ה דין: "17 שנה מפלצת בדמות אדם הסתובבה חופשי, וחיה את חייה. היום סגר את המעגל בית המשפט בירושלים. הסדר, רק כביכול, שב על כנו. כראוי לחברה מתוקנת". עוד נמסר: "בית המשפט פסק היום את דברו, משפט צדק נעשה. צמד המילים 'משפט צדק' הוא אירוני מבחינתנו, שכן איזה צדק יכול להתקיים מול ניצול התום ולקיחת חיים? לנו, המשפחה, לא תהיה בכך שום הקלה ולא נחמה. אנו נישאר לנצח עם הכאב העצום והעצב".

עורכי דינו של נחמני, עופר אשכנזי ומיכל רובישטיין, ציינו כי הוא עומד על חפותו ומתכוון להגיש ערעור לבית המשפט העליון בתוך כמה תשובות. לדבריהם מדובר ב"גזר דין קשה" ו"הנאשם חולק על חלק גדול מהקביעות".

עו"ד דניאל ויטמן, פרקליט מחוז ירושלים, אמר כי "מדובר בנקודת ציון משמעותית במאבק עיקש של רשויות האכיפה, שלא הרפו עד אשר איתרו את מי שביצע את המעשה הנפשע והביאו להעמדתו לדין ולמיצוי הדין עימו. אנו מחזקים ידי בני משפחתה של נועה אייל ז"ל, אשר ימשיכו לשאת את הכאב והצער, ומקווים כי העונש החמור שנגזר על הנאשם יהווה מזור כלשהו לבני המשפחה".

המכונית שאליה עלתה אייל בפעם האחרונה שנראתה בכיכר הדוידקהצילום: תומר נויברג / ג'יני

לפי הכרעת הדין של השופטים יורם נועם, רבקה פרידמן-פלדמן ומשה בר-עם, נחמני הוביל את אייל ברכבו ליער רמות, הפשיט אותה מבגדיה, ביצע בה מעשה סדום בעודה נאבקת בו ולאחר מכן רוצץ את גולגולתה באמצעות חפץ קהה. 

גופתה של אייל, בת 17, נמצאה בפברואר 1998 ביער רמות בירושלים, שעות לאחר שנראתה בפעם האחרונה. בחקירת הפרשה התברר כי אייל החמיצה את האוטובוס האחרון לביתה לאחר בילוי בסינמטק בירושלים. נהג מונית העיד כי ראה אותה עולה למכונית לבנה ליד כיכר הדוידקה בעיר. במשך שנים לא היה למשטרה קצה חוט לגבי זהות החשוד ברצח, והוא פוענח רק ב-2014.

הרשעתו של נחמני התבססה בין היתר על שימוש תקדימי שביצעה המשטרה בדגימת דנ"א שנלקחה מזירת הרצח, אשר במשך שנים לא הצליחו חוקרי האירוע למצוא לה התאמה. ב-2014, לאחר שהתקבל אישור מהפרקליטות למהלך, החליטו במעבדה לזיהוי פלילי של המשטרה להיעזר בדגימה כדי לאתר קרובי משפחה של בעליה במאגר הדנ"א המשטרתי. החיפוש הצביע על כמה חשודים אפשריים, בהם אביו של נחמני - תוצאה שצמצמה משמעותית את מספר החשודים הפוטנציאליים. בניסיון לאתר את החשוד ברצח, הצליחו החוקרים לאסוף דגימת רוק של נחמני עצמו מהרצפה, ומצאו התאמה בינה לבין הדגימה שאותרה בזירת הרצח. כך, עצרו אותו והביאו להרשעתו חרף הכחשותיו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ