זוהתה גופתה של תושבת לוד שנעדרה שבועיים; שלושה מקרוביה חשודים ברציחתה

נג'לאא אלעמורי נמצאה בתחילת השבוע בתל חדיד, והיום היא זוהתה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. סיבת מותה עדיין לא ברורה, והיא נקברה הערב. מעצרם של השלושה הוארך אתמול, על אחד מהם אמר ביהמ"ש: "מסוכנותו זועקת לשמיים"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר פלג
בר פלג

המכון לרפואה משפטית זיהה היום (שלישי) את גופתה של נג'לאא אלעמורי, תושבת לוד בת 19 שנעדרה בשבועיים האחרונים. גופתה נמצאה ביום ראשון סמוך לתל חדיד, וסיבת מותה אינה ברורה. היא נקברה הערב בלוד. שלושה מקרוביה חשודים ברציחתה, ומעצרם הוארך אתמול.

נג'לאא אלעמורי
נג'לאא אלעמורי

אחד החשודים, בן 30, הורשע בעבר בניסיון כליאתה של אלעמורי ומעצרו הוארך אתמול עד יום שלישי הבא. קרוב משפחה נוסף, בן 16, יישאר במעצר עד יום חמישי, וקרובה שלישית, בת 28, נעצרה לתשעה ימים נוספים. מלבדם נעצרו עוד שתי קרובות משפחה, החשודות בקשירת קשר ובשיבוש חקירה - ומעצרן הוארך עד יום חמישי. שופטת בית משפט השלום, זהר דיבון סגל, אמרה על החשוד הבגיר כי מסוכנותו "צועקת לשמיים".

בשנים האחרונות סבלה אלעמורי מאלימות ומאיומים מבני משפחתה. ההידרדרות האחרונה ביחסים החלה בספטמבר, כשהודיעה שאין בכוונתה לחזור לביתה לאחר שנעדרה ממנו במשך חודש. באוקטובר היא אמרה לחוקרי המשטרה שכל משפחתה רוצה לפגוע בה – אך לא ידעה להצביע על דמויות ספציפיות במשפחה שמהן חששה במיוחד. השוטרים הציעו לה להיכנס למקלט לנשים מאוימות, והיא סירבה.

משטרת לוד, בחודש שעבר
משטרת לוד, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

סאמח סלימה, מנהלת ארגון נע"ם (נשים ערביות במרכז), אמרה ל"הארץ": "כך נקברות נשים בלוד - בלי כבוד, בלי להיפרד כראוי, בלי לבכות או להתפלל למנוחה, בלי לוויה המונית, ודרשה של שיח' מטיף נגד האלימות ובלי סוכת אבלים. אנחנו נחפש את הקבר הטרי, נשים פרחים ושלט, נצעק עד השמיים את העולם המעוות בו מוצאים להורג נערה בת 19 כי היא רצתה רק לחיות".

מלבד אלעמורי, שש נשים ישראליות נרצחו מתחילת השנה, שתיים מהן מלוד: בת 65 שמתה אתמול לאחר שבנה תקף אותה, ודיאנה אבו קטיפאן. מלבדן נרצחו סוזן ותד מבאקה אל גרבייה, סואר קבלאוי מאום אל פחם, לילי פרג מסידני ואחותה פרחיה סרוסי מרחובות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ