שנת מאסר נגזרה על שני תושבי באר שבע שהורשעו בתקיפת ערבים ממניע גזעני

קורן אלקיים וטמיר ברטל הורשעו במסגרת עסקת טיעון במעורבות בדקירה ובהכאה של ערבים שקיימו קשרים רומנטיים עם יהודיות. ראש החוליה שבמסגרתה פעלו נשלח בנובמבר ל-5.5 שנות מאסר

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנאשמים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ב-2017
אלמוג בן זכרי

שנת מאסר נגזרה היום על שני תושבי באר שבע שהורשעו במעורבות במעשי אלימות ממניע גזעני נגד ערבים. קורן אלקיים, בן 22, וטמיר ברטל, בן 20, הורשעו במסגרת עסקת טיעון בתקיפת ערבים בעיר יחד עם יהודים נוספים במטרה להרתיע אותם מלקיים קשרים אישיים עם נשים יהודיות. בנוסף, נגזרו עליהם שמונה חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של 5,000 שקלים לקורבנות.

אלקיים וברטל הורשעו במעורבות בארבעה מקרים שונים, בין פברואר לאפריל 2017. ברטל השתתף במעשים עצמם, ואלקיים שימש הנהג של התוקפים. סעיפי האישום שהוסכמו במסגרת הסדר הטיעון הם סיוע לניסיון תקיפה בנסיבות מחמירות, חבלה במזיד ברכב ונסיבות מחשידות בכוונת פריצה - כולם מתוך מניע גזעני - והסתייעות ברכב לביצוע פשע. כתב האישום המקורי ייחס להם ולשותפיהם עבירות חמורות יותר, שחלקן סווגו כעבירות טרור.

שופטי בית משפט המחוזי בבאר שבע קבעו בגזר הדין: "בשים לב ליחסים השבריריים בין יהודים וערבים בישראל, לעבירות כאלה יש פוטנציאל נפיץ והרסני במיוחד ללכידות החברתית, שבלעדיה אין מדינה יכולה להתקיים בשלום ובשגשוג". הם כתבו כי גזרו עונש קל יחסית, בין היתר, בשל גילם של אלקיים וברטל, שהיו בני 20 ו-18 (בהתאמה) בעת ביצוע המעשים.

בנובמבר נגזרו חמש שנות מאסר וחצי על מי שהוגדר כראש החוליה, רז עמיצור, תושב באר שבע בן 20 שהורשע בדקירה ובהכאה של הקורבנות. על שלושה נאשמים נוספים נגזרו עונשים של שירות לתועלת הציבור והרשעתם נמחקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ