מח"ש החליטה לסגור את התיק הפלילי נגד שוטר שירה למוות בצעיר שנמלט

השוטר ירה למוות באלסעדי ב-2017 ביפו, לאחר עימות פיזי ביניהם ובזמן שהצעיר ניסה לברוח כשהוא רכוב על אופנוע. לפי מח"ש, השוטר פעל בתנאי לחץ וכשהיה סיכון לחייו, ועל כן המליצה להעמידו לדין משמעתי בלבד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מהדי אלסעדי וכוח משטרה במהומות ביפו

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) תסגור את תיק החקירה נגד שוטר שירה למוות בצעיר בן 20, מהדי אלסעדי, בזמן שניסה לברוח ממעצר ביפו ב-2017. נגד השוטר לא יינקטו צעדים פליליים, אך מח"ש המליצה למשטרה להעמידו לדין משמעתי.

לדברי מח"ש, "בשים לב לכך שמדובר באירוע מבצעי בו פעל השוטר בתנאי לחץ וחוסר ודאות, וכאשר עבר לירי היה מצוי בסיטואציה של סיכון חיים, הוחלט כי נסיבות העניין בכללותן אינן מתאימות להעמדה לדין פלילי".

העימותים בין התושבים למשטרה, יפו ב-2017

ביולי 2017 הגיעו שוטרים ליפו בעקבות ירי לעבר חנות. לפי חקירת מח"ש, אלסעדי ושני צעירים נוספים חלפו ליד הזירה כשהם נוהגים באופנועים באופן מסוכן, ולא נענו לקריאות השוטרים לעצור. אחד השוטרים חשד שאלסעדי קשור לירי וביקש לעצור אותו, ובין השניים התפתח עימות פיזי. במהלך העימות פגע אלסעדי בראשו של השוטר ולאחר מכן החל לברוח מהמקום כשהוא רכוב על אופנוע של חברו וכשהוא מחזיק אקדח טייזר שלקח לשוטר. השוטר ירה לעבר הצעירים ופצע את שניהם באורח בינוני. מאוחר יותר מת אלסעדי מפצעיו.

בעקבות הירי פרצו עימותים ביפו בין המשטרה לתושבים. חלק מהתושבים הבעירו צמיגים, הציתו פחי אשפה וניפצו שמשה של ניידת משטרה. 

ממשרד ברטל-כהן, שייצג את השוטר בהליכי החקירה, נמסר כי הם שבעי רצון מהחלטת מח"ש. "השוטר פעל במקצועיות ובנחישות במסגרת האירוע הפלילי המדובר, תוך הקפדה מלאה על כל הנהלים הקשורים בפתיחה באש", נמסר, "אין אלא להצטער על כל ניסיון להפוך את היוצרות ולהאיר את השוטר באור אחר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ