נתניהו חזר בו מבקשתו לקבל מימון מבן דודו וסירב להציג הצהרת הון

סנגורי רה"מ הודיעו לוועדת ההיתרים כי הוא מבקש לגייס כסף להגנתו המשפטית מאיש העסקים פרטרידג' וייתכן כי מתורם נוסף. נתניהו חזר בו גם מהסכמתו להציג פרטים מלאים על הקשר בינו לבין פרטרידג'

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, אתמול
רויטל חובל

סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיעו היום (שני) לוועדת ההיתרים כי הוא חוזר בו מבקשתו לקבל מימון להגנתו המשפטית מבן דודו נתן מיליקובסקי. הוועדה היתה אמורה להכריע פעם נוספת בבקשתו לגייס שני מיליון דולרים מבן דודו. נתניהו הודיע כי יבקש לגייס כסף מאיש העסקים ספנסר פרטרידג', וכי הוא שוקל לבקש לגייס כסף מתורם נוסף במקום בן דודו. זאת, ברקע פרשת מניות חברת הפלדה שבה היו שותפים נתניהו ומיליקובסקי, הנבדקת כיום בפרקליטות. במכתב אין התייחסות לשאלה מה יעלה בגורל הכספים - 300 אלף דולר - שמיליקובסקי כבר נתן לנתניהו מבלי לקבל את אישור הוועדה, ואשר זו הורתה להחזירם.

פרטרידג'צילום: Gareth Cattermole / Getty Images

הסנגורים הודיעו עוד כי הם מסרבים לתנאים המוקדמים שהציבה הוועדה לפגישה עמם, ובהם הצגת הצהרת הון ופרטים מלאים אודות הקשר בינו לבין פרטרידג'. זאת, בניגוד לפשרה שהתקבלה בבג"ץ, לפיה הוועדה תקיים דיון נוסף בבקשתו של נתניהו להסתייע באילי הון ונתניהו מצדו "ימציא לוועדה לבקשתה כל פרטים שיתבקשו על ידה לצורך הדיון המשלים". הפרטים פורסמו לראשונה בחדשות 13. בחודש שעבר העביר מבקר המדינה לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מסמך המפרט דיווחים כוזבים לכאורה שמסר נתניהו על הונו מאז נבחר לראשות הממשלה ב-2009. 

מיליקובסקיצילום: Michael Falco / NYT

בתשובה לעתירת נתניהו, כתבו חברי הוועדה בהרכבה הקודם כי ככל הנראה הוא "לא טרח לשלם עד כה ולו שקל אחד מכיסו הפרטי למימון הגנתו המשפטית". נוסף על כך, נכתב כי ראש הממשלה לא ענה לשאלות הוועדה, בהן מהו הסכום הכולל הנדרש לשם מימון ההוצאות המשפטיות, האם עד כה שילם מכיסו על מימון הגנתו וכמה, ומה עוד יש ביכולתו לממן מכיסו בהמשך.

הסנגורים ציינו במכתבם כי הם מבקשים לקבוע פגישה עמם בהקדם, שכן לדבריהם להחלטתם יש השפעה על השימוע שצפוי להיערך לנתניהו על ידי היועץ המשפטי לממשלה. בחודש שעבר פורסם ב"הארץ" כי סנגוריו של נתניהו מסרבים לאסוף את חומרי החקירות שבהן הוא חשוד עד להסדרת שכר הטרחה שלהם. היועץ המשפטי לממשלה הודיע כי השימוע ייערך עד יולי, אולם הסיכויים לכך אפסיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ