הפרקליטות הודיעה למיקי גנור כי הסכם עד המדינה עמו מבוטל

פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה הודיעה לסנגוריו של גנור כי בעקבות שינוי גרסתו, הפרקליטות צפויה להשתמש במידע שמסר כדי להעמיד לדין אותו ואחרים המעורבים בפרשת הצוללות. גנור טען במארס כי לא נתן שוחד לבכירים במערכת הביטחון אלא שילם להם עבור שירותים מקצועיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גנור בביהמ"ש ראשון לציון, במארס
גנור בביהמ"ש ראשון לציון, במארסצילום: תומר אפלבאום

הפרקליטות הודיעה היום (שלישי) למיקי גנור כי ביטלה את הסכם עד המדינה שנחתם עמו, שלפיו לא יועמד לדין פלילי בתמורה להפללת המעורבים בפרשת הצוללות. גנור חזר בו בחודש מארס מהטענה כי נתן שוחד לבכירים במערכת הביטחון ובשירות המדינה על מנת שיאשרו ויקדמו את עסקת רכש הצוללות מחברת ת'יסנקרופ, שאותה ייצג בישראל. במכתב שנשלח לפרקליטיו של גנור, הודיעה פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה, עו"ד ליאת בן ארי, כי הוא הפר את הסכם עד המדינה שנחתם עמו כאשר שינה את גרסתו "באופן מהותי" וציינה כי היא צפויה להשתמש במידע שמסר ובראיות שנאספו כדי להעמיד לדין אותו ואחרים.

בהודעה שמסרה בן ארי לסנגוריו של גנור, בועז בן צור ומאיר ארנפלד, נאמר כי "מרשכם הפר את הסכם עד המדינה שנחתם עמו, זאת בשל מסירת גרסאות השונות באופן מהותי מגרסאות קודמות שמסר בסמוך ולאחר חתימת ההסכם, והן בשל הפגיעה במהימנותו הנגזרת ממסירת גרסה חדשה זו".

עוד מסרה בן ארי כי "מרשכם הפסיק לשתף פעולה והחל לשמור על זכות השתיקה, פעולה שאף היא כשלעצמה מהווה הפרה של ההסכם".

גנור צפוי לעמוד לדין פלילי בתיק 3000, בין השאר בעבירות של מתן שוחד, מיסוי, הלבנת הון וכן שיבוש הליכי חקירה. בגרסה החדשה שמסר, טען גנור בניגוד לעדויותיו הקודמות, כי הכספים שהעביר למשנה לראש המועצה לביטחון לאומי אבריאל בר יוסף ולמפקד חיל הים לשעבר אלי מרום היו למעשה כספים עבור ייעוץ בלבד. 

"לא שיחדתי איש", אמר גנור בחקירתו בחודש מארס בלהב 433, "כל התשלומים שהועברו על ידי למעורבים בתיק היו עבור שירותים מקצועיים שהם העניקו לי". גנור לא חזר בו מהעובדה שהעביר למעורבים מאות אלפי שקלים. לדבריו, "מסרתי את הגרסה כאילו היה מדובר בכספי שוחד בגלל הלחצים האדירים שהופעלו עליי על ידי המשטרה". בחודשים שקדמו לשינוי הגרסה, הביע גנור חוסר שביעות רצון מפרטי ההסכם שעליו חתם וטען כי הוא דרקוני ואינו משקף את המציאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ