יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
גנור בביהמ"ש ראשון לציון, במארס
גנור בביהמ"ש ראשון לציון, במארסצילום: תומר אפלבאום
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

הפרקליטות הודיעה היום (שלישי) למיקי גנור כי ביטלה את הסכם עד המדינה שנחתם עמו, שלפיו לא יועמד לדין פלילי בתמורה להפללת המעורבים בפרשת הצוללות. גנור חזר בו בחודש מארס מהטענה כי נתן שוחד לבכירים במערכת הביטחון ובשירות המדינה על מנת שיאשרו ויקדמו את עסקת רכש הצוללות מחברת ת'יסנקרופ, שאותה ייצג בישראל. במכתב שנשלח לפרקליטיו של גנור, הודיעה פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה, עו"ד ליאת בן ארי, כי הוא הפר את הסכם עד המדינה שנחתם עמו כאשר שינה את גרסתו "באופן מהותי" וציינה כי היא צפויה להשתמש במידע שמסר ובראיות שנאספו כדי להעמיד לדין אותו ואחרים.

בהודעה שמסרה בן ארי לסנגוריו של גנור, בועז בן צור ומאיר ארנפלד, נאמר כי "מרשכם הפר את הסכם עד המדינה שנחתם עמו, זאת בשל מסירת גרסאות השונות באופן מהותי מגרסאות קודמות שמסר בסמוך ולאחר חתימת ההסכם, והן בשל הפגיעה במהימנותו הנגזרת ממסירת גרסה חדשה זו".

המלצות המשטרה:

אבריאל בר יוסף -  שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע.

שי ברוש - שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות הלבנת הון.

אליעזר (צ'ייני) מרום - שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע והלבנת הון.

דוד שמרון – תיווך בשוחד, עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון. 

אליעזר (מודי) זנדברג – שוחד, מרמה והפרת אמונים.

דוד שרן – שוחד, מרמה והפרת אמונים, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות על פי חוק מימון מפלגות ובחירות.

יצחק מולכו – לא נתגבשה תשתית ראייתית

עוד מסרה בן ארי כי "מרשכם הפסיק לשתף פעולה והחל לשמור על זכות השתיקה, פעולה שאף היא כשלעצמה מהווה הפרה של ההסכם".

גנור צפוי לעמוד לדין פלילי בתיק 3000, בין השאר בעבירות של מתן שוחד, מיסוי, הלבנת הון וכן שיבוש הליכי חקירה. בגרסה החדשה שמסר, טען גנור בניגוד לעדויותיו הקודמות, כי הכספים שהעביר למשנה לראש המועצה לביטחון לאומי אבריאל בר יוסף ולמפקד חיל הים לשעבר אלי מרום היו למעשה כספים עבור ייעוץ בלבד. 

"לא שיחדתי איש", אמר גנור בחקירתו בחודש מארס בלהב 433, "כל התשלומים שהועברו על ידי למעורבים בתיק היו עבור שירותים מקצועיים שהם העניקו לי". גנור לא חזר בו מהעובדה שהעביר למעורבים מאות אלפי שקלים. לדבריו, "מסרתי את הגרסה כאילו היה מדובר בכספי שוחד בגלל הלחצים האדירים שהופעלו עליי על ידי המשטרה". בחודשים שקדמו לשינוי הגרסה, הביע גנור חוסר שביעות רצון מפרטי ההסכם שעליו חתם וטען כי הוא דרקוני ואינו משקף את המציאות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ