דוברות בתי המשפט: התבטאות שופט לשעבר על לבושה של לינור אברג'יל "מבישה"

השופט בדימוס עודד אל-יגון כינה את כיסוי הראש של אברג'יל, שהנחתה את טקס הדלקת המשואות, "תרבוש רב-קומות", והוסיף: "שמלתה ההדוקה מבליטה היטב את שדיה". בתגובה לדבריו העלו נשים לרשתות החברתיות תמונות שלהן עם שביס

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לינור אברג'יל בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, השבוע
לוגו הארץ
הארץ

דוברות בתי המשפט מסרה היום (שישי) כי התבטאותו של שופט בית משפט השלום לשעבר עודד אל-יגון בנוגע למנחת טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, לינור אברג'יל, היא "מבישה ואומללה". אל-יגון כתב כי כיסוי הראש של אברג'יל הוא "תרבוש רב-קומות", וכי "שמלתה ההדוקה מבליטה היטב את שדיה". בהודעת בתי המשפט נכתב כי אל-יגון פרש מתפקידו לפני כ-13 שנים, וכי מערכת בתי המשפט מתנערת מדבריו.

הפוסט שכתב השופט עודד אל-יגון בפייסבוק

אל-יגון כתב בפייסבוק לאחר טקס הדלקת המשואות ביום העצמאות: "ניסיתי לצפות בטקס... אחרי דקה נמלטתי על נפשי. המגישה חובשת לראשה תרבוש רב-קומות, כמצווה בימים אלה על נשים שומרות מצוות. מאידך שמלתה ההדוקה מבליטה היטב את שדיה המתנוססים בגאון לתפארת מדינת ישראל, זאת כדי לשמח את לבם של אחינו החילונים, וכנראה גם כדי ליצור אווירה של אחדות בעם".

השופט בדימוס כתב עוד: "לשמחת לבי, האיש שהניף את דגל המדינה עטה על ידיו כפפות צחורות. אני מניח שביקש להגן על עצמו מפגע וצרה, ואני חושב שאולי ביקש בדרך זו לאותת לצופים ולהעביר אליהם את תחושותיו על מה שקורה לדגל הזה, ועל הכיוון שאליו הוא מתנופף בשנים האחרונות".

דבריו של אל-יגון עוררו ביקורת ברשתות החברתיות, וכמה נשים פרסמו תמונות שלהן עם שביס לראשן. שרת המשפטים איילת שקד העלתה תמונה שלה עם כיסוי ראש לפייסבוק, וכתבה: "היום מועמד כמו השופט אליגון לא היה נכנס בשערי הוועדה לבחירת שופטים. לשמחתי הדעות הפסבדו-נאורות שלו גם לא נכנסות היום בשערי החברה הישראלית, שמגנה אותן בקול גדול". היא הוסיפה: "לינור, את אלופה. הטקס השנה היה מרענן ומרגש במיוחד".

ח"כ שרן השכל מהליכוד הצטלמה עם כיסוי ראש, וכתבה בפייסבוק כי "בחירתה של אשה לשים כיסוי ראש היא אישית, אינדיבידואלית, ומעל הכל צריכה להיות שלה ולא של אף אחד אחר. גברים שמעבירים ביקורת ולועגים לבחירתה של אשה לשים כיסוי ראש, אינם שונים מגברים שדורשים ומצווים על נשותיהם או בנותיהם לשים אותו". השכל הוסיפה כי "הנשים בינינו שמעזות לומר לאשה אחרת מה צריכה להיות הבחירה שלה בחייה, גורמות לי להבין שנכונה לפמיניזם עוד דרך ארוכה".

יו"ר נעמת, חגית פאר, הצטלמה גם היא עם כיסוי ראש, ומסרה: "אני משוכנעת שכבוד השופט לא היה מרשה לעצמו להתבטא בצורה עלובה ומכוערת שכזו כלפי גבר - שיתבייש לו. לכן, רגע לפני כניסת השבת - כולנו לינור אברג'יל. לא נאפשר הקטנה והחפצה של נשים ולכל אישה וגבר הזכות ללבוש ולעטות את שיחפצו, ודאי אישה כמו לינור שאין אחד שיכול ללמד אותה עוצמה נשית ורוחנית מה היא".

היו"ר הזמני של לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, גינה גם הוא את דבריו של אל-יגון. "דבריו הם הבל ורעות רוח שמתאימים למשטרים חשוכים ואפלים", אמר חימי, "'התרבוש רב-הקומות' אותו חבשה עורכת הדין לינור אברג'יל הוא כתר. לבושה - עטוי פאר והדר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ