פרקליטו של נתניהו אסף את חומרי החקירה; סנגוריו האחרים של רה"מ שוקלים להתפטר

מהפרקליטות נמסר כי בא כוחו של נתניהו הודיע שבכוונתו לתאם מועד לשימוע עם היועמ"ש עד ליום שני הבא ■ לפי דובר רה"מ, המהלך התאפשר לאחר שנתניהו הגיע עם חדד להסדר זמני על שכר הטרחה שלו ■ סנגוריו האחרים שוקלים להתפטר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, השבוע
רויטל חובל
רויטל חובל

פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עמית חדד, אסף היום את חומרי החקירה בתיקים 1000, 2000 ו-4000. לפי דוברו של נתניהו, עופר גולן, המהלך התאפשר לאחר שנתניהו הגיע עם חדד להסדר זמני על תשלום מקדמה לשכר טרחתו.

מהפרקליטות נמסר כי לאחר שנמסרו החומרים לבא כוחו של נתניהו, הוא הודיע ליועמ"ש כי בכוונתו לתאם מועד לשימוע עד ליום שני הבא. מול שאר עורכי דינו של נתניהו, נבות תל-צור, טל שפירא ופיני רובין, לא הוסדר שכר הטרחה, והם שוקלים להתפטר. לשאלת "הארץ", מסר דוברו של נתניהו כי רה"מ ישלם מכיסו את שכר הטרחה לחדד. 

נתניהו בישיבת הממשלה, בשבוע שעברצילום: אמיל סלמן

הדובר, עופר גולן, מסר כי עורך הדין של נתניהו הגיע עמו להסדר זמני "כדי להתגבר על המכשול הראשוני של בחינת החומרים לשימוע". לדבריו, "ראש הממשלה עומד על זכותו לקבל סיוע כספי להגנתו המשפטית, כמו כל איש ציבור, אל מול סכומי העתק שהמדינה הוציאה בעניינו". 

עורכי דינו של נתניהו נמנעו עד כה מלאסוף את חומרי החקירה נגדו, בטענה שלא קיבלו את שכרם. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע שלשום כי ניסה לשלוח את חומרי החקירה לפרקליטו של ראש הממשלה, נבות תל צור, אך הוא סירב לקבלם. בהודעת משרד המשפטים כונה הסירוב "תמוה".

בתגובה להודעת היועמ"ש, העביר לו תל צור מכתב שבו טען כי החומרים לא התקבלו במשרדו. לדברי תל צור, שליח מטעם היועמ"ש הגיע למשרד "ללא כל תיאום מוקדם", בשעה בה לא נכח במקום. לדבריו, השליח טען כי הונחה למסור את החומר לידיו בלבד, ועל כן עזב את המקום מבלי להשאיר את ההארד דיסק שכולל את ליבת חומרי חקירת נתניהו.

שלשום פורסם כי ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה מסרבת להתכנס שוב לדון בבקשת נתניהו לגייס מימון להגנתו המשפטית עד שישיב לשאלותיה. מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, הודיע לחברי הוועדה כי הוא תומך בעמדת עורכי דינו של נתניהו כי "יש לקבוע ישיבה מקדמית עמם כדי שלא יפנו שוב לבג"ץ". עמדת המבקר אינה מחייבת את הוועדה, וההחלטה הסופית בנושא נתונה בידיה.

הוועדה דחתה פעמיים את בקשת נתניהו לגייס תרומות בסך שני מיליון דולר מבעלי הון למימון הגנתו המשפטית. בהחלטתה האחרונה אף קבעה שעל נתניהו להחזיר 300 אלף דולר שכבר קיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי ללא היתר, כפי שחשף גידי וייץ ב"הארץ", וכן חליפות שקיבל מאיש העסקים ספנסר פרטרידג'.‎

כיצד אמורים שינויי החקיקה להציל את נתניהו? | האזינו לפודקאסט:

פרק 77

"ישראל מתחילה להיראות כמו צפון קוריאה, ואנשים לא יוצאים לרחובות"

0:00
-- : --
להרשמה לפודקאסט

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ