הנאשם ברצח גרושתו העיד במשפטו: לא רציתי לרצוח אותה, נכנסתי לאמוק

דוד חיים, המואשם שחנק את אופירה חיים בשנה שעברה, אמר בעדותו כי לא תכנן לרצוח אותה: "לא ידעתי מה קרה, כל בני המשפחה שלה רצו לרצוח אותה. רציתי לפתור את הבעיה איתה"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד חיים מול אמו בבית המשפט, היום
בר פלג
בר פלג

דוד חיים, הנאשם ברצח גרושתו אופירה חיים, העיד היום (שלישי) לראשונה בבית המשפט המחוזי מרכז במסגרת המשפט המתנהל נגדו. חיים אמר בעדותו כי לא תכנן את הרצח, אלא עשה אותו בעיצומו של סכסוך ובאופן ספונטני. "לא ידעתי מה קרה, נכנסתי לאמוק. אני אדם נורמטיבי, פחדתי שיתפסו אותי והחלטתי להיפטר מהדבר הזה", אמר חיים.

גופתה של חיים נמצאה ביולי האחרון בחצר ביתה בתל מונד, בתום שבועיים של חיפושים. בעלה לשעבר, שהורשע ב-2005 באיומים על חייה, הודה בביצוע הרצח מיד לאחר מעצרו. הוא שחזר את המעשה, ואמר בחקירתו כי חנק אותה בחוט עד שנפלה ללא דופק.

דוד חיים בבית המשפט המחוזי, היוםצילום: מוטי מילרוד

בדיון נכחו בני משפחה רבים, של הנרצחת ושל הנאשם. עד כה העידו במשפט בנותיהם המשותפות של השניים, ובן הזוג של אחת מהן. במהלך הדיון תיאר חיים את הרצח עצמו ואת מערכת היחסים העכורה בין בני המשפחה שהובילה לגירושים מכוערים. "'במילים', כולם רצו לרצוח אותה", אמר חיים, "אני מאמין שגם המשפחה שלה. אני לא רציתי עד אותו הרגע", אמר חיים. הוא תיאר שורה של עימותים משפחתיים וסכסוכים כספיים, שנגררו לאלימות.

לפי כתב האישום שהוגש ביולי האחרון, במוקד הסכסוך בין השניים עמד הבית המשותף ששטחו 300 מ"ר בו גרו אופירה, אחת מבנותיהם ואמו. ימים לפני האירוע, אמר חיים בעדותו, אופירה נעלה את דלת המעבר בין בית אמו לבין ביתה, ולכן הוא פגש אותה ביום הרצח כדי לדבר על התקנת מעבר מיוחד לאמו. "היא לא רצתה את זה בשום פנים באופן. היא אמרה שזה לא מתאים לה. היו טונים מאוד גבוהים.

בני משפחתה של אופרה חיים לובשים חולצות עם דיוקנה, היוםצילום: מוטי מילרוד

"הלכתי שני מטרים לכיוון המוסך, לקחתי שם חוט דק וזהו", תיאר הנאשם את המעשה, "לא ידעתי מה קרה, עשיתי את מה שעשיתי. חנקתי אותה, אני לא יודע כמה זמן. היא עמדה ליד החלון והסתכלה - באתי אליה מאחורה. חשבתי על זה שאני רוצה לפתור את הבעיה, שלא יהיו לנו צרות ממנה. פחדנו ממנה פחד מוות - גם האחים שלה. בגלל זה נידו אותה ולא דיברו איתה. אחרי כמה דקות הוצאתי את החוט, ראיתי שהיא מתה, היא היתה כחולה וראיתי שהיא בלי דופק. נבהלתי, לא ידעתי מה לעשות.

"התמונה עולה לי לראש כל הזמן. אני לא זוכר אם היא צעקה. היא לא דיברה, היא לא ניסתה להשתחרר, כך אני זוכר את זה. לא חששתי שמישהו יבוא. חשבתי מה אני עושה עם זה (גופתה של אופירה חיים, ב"פ). נכנסתי לפחד ממה שקרה".

דוד חיים בבית המשפט, היוםצילום: מוטי מילרוד

בכתב האישום נטען כי זמן מה לפני הרצח שכר חיים את שירותיו של עובד על מנת שזה יחפור בור. בעדותו טען חיים כי הבור נחפר למטרה אחרת, והוא התאים אותו למידות הגופה. "הלכתי להביא את חפירה והמשכתי לחפור את הבור במשך חצי שעה. הכנסתי את הגופה, שיטחתי את הבור והלכתי משם לאמא שלי. אם הייתי רוצה לתכנן רצח הייתי מחכה שהבת תיסע לאיטליה והבית היה ריק שבוע, מי היה יודע?".

במשך תקופת היעדרותה נערכו חיפושים אחרי אופירה בהם השתתפו בני המשפחה. חיים סיפר שהוא לא נטל חלק בחיפושים. כשנשאל על ידי עו"ד אביגדור פלדמן המייצג אותו יחד עם עו"ד ימימה אברמוביץ  על התנהלותו בתקופת החיפושים, השיב: "פחדתי שיתפסו אותי, קיוויתי שלא ימצאו אותה. לא הייתי בחיפושים אף פעם, אבל הבעתי דאגה למען הבנות שלי, רק איתן הייתי בקשר. הבנתי שמתבצעת חקירה. כשגילו אותה הודיתי כדי שישחררו ממעצר את המשפחה שלי. לא חשבתי להסגיר עצמי מהבושה ומהעונש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ