חדשות 13: נתניהו ביקש ממילצ'ן אספקת סיגרים בערב יום הזיכרון ב-2016

על פי הדיווח, מחומרי החקירה בתיק 1000 עולה כי רה"מ שהה בביתו של המיליארדר ג'יימס פאקר בעת שמטוסי צה"ל תקפו בעזה בקיץ 2016, וביקש ממנו לסייע לחבר של בנו יאיר במציאת עבודה. היום אסף פרקליטו של נתניהו את חומרי החקירות נגדו

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ומילצ'ן בכנסת, ב-2005
לוגו הארץ
הארץ

חומרי החקירה בתיק 1000 מלמדים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר בערב יום הזיכרון בשנת 2016 לעוזרת האישית של איש העסקים ארנון מילצ'ן, וביקש ממנה אספקת סיגרים - כך על פי דיווח בחדשות 13. מחומרי החקירה עולה גם כי בקיץ של אותה השנה, שהה נתניהו בביתו של המיליארדר ג'יימס פאקר בקיסריה וניסה למצוא עבודה לחבר של בנו, בזמן שמטוסי צה"ל תקפו בעזה.  

פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עמית חדד, אסף היום (שלישי) את חומרי החקירה בתיקים 1000, 2000 ו-4000. לפי דוברו של נתניהו, עופר גולן, המהלך התאפשר לאחר שנתניהו הגיע עם חדד להסדר זמני על תשלום מקדמה לשכר טרחתו.

איש העסקים פאקר באוסטרליה, ב-2012צילום: Tim Wimborne/רויטרס

מהפרקליטות נמסר כי לאחר שנמסרו החומרים לבא כוחו של נתניהו, הוא הודיע ליועמ"ש כי בכוונתו לתאם מועד לשימוע עד ליום שני הבא. מול שאר עורכי דינו של נתניהו, נבות תל-צור, טל שפירא ופיני רובין, לא הוסדר שכר הטרחה, והם שוקלים להתפטר. לשאלת "הארץ", מסר דוברו של נתניהו כי רה"מ ישלם מכיסו את שכר הטרחה לחדד.

נתניהו חשוד בקבלת טובות הנאה בסכום כולל של 707 אלף שקל בתיק 1000, הידוע גם כפרשת המתנות. הוא יואשם בכפוף לשימוע בעבירה של מרמה והפרת אמונים בגין קבלת טובות הנאה "בהיקף ניכר ובאופן שיטתי" מאיל ההון ארנון מילצ'ן ומאיש העסקים האוסטרלי ג'יימס פאקר, בשנים 2016-2011. "פעלת לטובת איש העסקים מילצ'ן, כשאתה מצוי בניגוד עניינים חריף בין מחויבותך האישית למילצ'ן לבין מחויבותך לציבור", כתב היועמ"ש אביחי מנדלבליט בכתב החשדות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ